| hirtemarian a întrebat:

Stie careva sa-mi spuna daca de la crinii de ghiveci se ia seminte? dar de la dalii de ghivecii? pentru ca am dar vreau sa le inmultesc la anul. dau funda.va rog scrieti-mi.

1 răspuns:
| remus a răspuns:

Crinii, narcisele, bujorii, daliile, gladiolele, etc se imultesc prin bulbi, in pamant la toamna cand o sa-i scoti vei gasi pe langa bulbul principal (cel mai mare) alti bulbi mai mici, acestia la primavara pusi in pamant vorda alte plante.