| Alinailies a întrebat:

Vara aceasta m-am apucat sa cresc cateva gaini, le-am facut cotet, tarc etc.
Acum a venit toamna si au inceput ploile, la gaini in tarc e noroiul de 10 cm iar ele nu stau in cotet.
Ce as putea pune pe jos, provizoriu sa poata sta intr-un mediu curat pana reusesc sa torn ciment la primavara?

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Podeste locul cu scândură.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce cureți, pui niște paie.

| Alinailies explică (pentru sadrian46):

Pai cum sa curat pamantul ud?
A plouat doua zile. E vorba de noroiul de afara din țarc

| sadrian46 a răspuns (pentru Alinailies):

Dacă pui paie multe se absoarbe apa din noroi. Apoi cureți tot. Apoi așterni din nou paie.

| Alinailies explică (pentru sadrian46):

Am sa incerc si cu paie.

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Nu se pune nimic si nu se scoate nimic daca ai scoate noroiul de fieacre data intr-un an ai avea gaura in curte Eventual pui niste scanduri si le scoti la primanvqra si scoti gainati si arunci niste paie