| anduta1999 a întrebat:

Voi ce animal de compania aveti? Cum va intelegeti cu el? funda+vot

20 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai pe cine as putea sa am in afara de catei? am 3 din rase diferite, ultima achizitie e o corcitura de lup+rotweiler, deci e mascota noastra, si mai am si o pechineza zurlie de tot, cand raman singurica acasa, ele sunt fiintele dragi mie cu care ma "joc"love strucklove strucklove struck

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

Eu am un husky siberian si cred ca este cel mai frumos catel din lume, o cheama xena are niste ochi albastri frumosi si ma inteleg foarte bine cu ea o iubesc mult si mai am un pisoi frumos si mic iti vine sa il strangi si sa nu ii mai dai drumul
imi iubesc animalele foarte mult

| AtateaConditii a răspuns:

AM un perus si o pisica,sunt f dragalasi.
Perusul e cam serios cand ma joc cu el ma musca pana sangerezlaughing, si pisica nu ii place sa fie luata in brate, numa dimineata cand vine in casa de la friglaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bichon maltez. Extrem de inteligent si ascultator, vorbesc cu el ca si cu un om si intelege tot ce spun.Numai bine.

| boogdan91 a răspuns:

Eu am un pitbull, nu l-am luat de mic si nu prea ma inteleg cu el pentru ca noaptea doarme in camera mea, si dupa ce fac patul daca apuca sa se puna in pat inaintea mea se intinde pe laterala, si daca incerc sa-l dau mai incolo incepe sa haraie si imi arata coltii, asa ca trebuie sa astept sa adoarma si ma inghesuiesc si eu pe un colt de pat, iar in timpul noptii, in caz ca ma intind sau vreau sa ma intorc si il deranjez incepe iar sa haraie si trebuie sa ma dau jos si sa astept din nou sa adoarma. In timpul zilei, de fiecare data cand ridic tonul la el imi trage o privire urata si iar haraie. E dat naibii cainele asta, e posedat!

| abcde12345 a răspuns:

Caine Bichon - ma inteleg forate bine, are 3 luni si l-am invatat sa faca trucuri (sezi, adu'batu' si da labuta )

Sa nu va ganditi la altceva cu "da labuta"

| abcde12345 a răspuns:

Am uitat sa menztionez : Invata foarte repede sa faca afara.

| Sunshine18 a răspuns:

Pai...tinand cont ca stau la casa, am:
-5 papagali zapaciti
-o catelusa, Bella, care scoate sunete ciudate cand nu e bagata in seama
-o pisica, de 2 luni care se joaca toata ziua
-un motan, de un an jumate, care doarme toata ziua
-3 motate olandeze pe care le adorlove struck

| enigmatica a răspuns:

Eu am un catel, care e tare scumpic. Ma inteleg super tare, e dresat de mic. E dresat ca atunci cand zici "da-te jos", se da jos din pat sau atunci cand vrea ceva iti arata cu privirea. Serios!

| AnonimGirl2345 a răspuns:

Bună!
-scuze pentru enorma întârziere a răspunsului, sunt nouă şi nah, suntem în 2014 -.- -
Eu am un căţel ♥♥♥♥! Un căţel caniche ♥ de talie medie ♥ culoarea neagră puppy dog eyes ♥♥♥ de 2 anişori puppy dog eyes ♥.
Mă înţeleg enorm de bine cu el, mereu facem câte ceva împreună ♥ puppy dog eyes :p!
ESTE FRĂŢIORUL MEU MAI MIC ♥♥♥. ESTE PRIETENUL MEU CEL MAI BUN ♥♥♥♥. Mereu este aici pentru mine când am nevoie de el puppy dog eyes! Şi eu, la fel ♥!
E băieţel puppy dog eyes ♥♥♥ cu o blană creaţă creaţă de tot puppy dog eyes!
E un mic ghemotoc negru big grin ♥♥♥.
Cum pot să-l descriu? - sunt prea puţine cuvinte pentru el happy -
E foarte frumos, e foarte foarte jucăuş, mă ascultă, e foarte hiperactiv laughing, e puternic! ( chiar dacă e atâât de micuţ puppy dog eyes ), e iubitor ♥, e foarte foarte deştept ♥♥♥♥, e loial ♥♥ şi e foarte prietenos happy. Este dotat familiei şi ne iubeşte enorm de mult puppy dog eyes!
Pot să spun că este câinele din visele mele ♥. Este îngeraşul meu mic, un îngeraş fără aripi pe care nu l-aş lăsa să zboare niciodată ♥♥♥♥! E un câine foarte drăguţ, foarte atent, foarte jucăuş şi foarte prietenos ♥♥. Nu poţi să nu-l iubeşti!
Face ce face şi mereu îţi atrage atenţia happy.
Nu ..nu pot să îl descriu exact ^___^. E prea puţin aici...
El e... E micul meu îngeraş puppy dog eyes. Micul meu amic big grin. E greu să descriu o persoană aşa importantă în viaţa mea ♥! Nu-i aşa?
ÎNTR-UN CUVÂNT(ca să nu o mai lungim atâta) este CEL MAI BUN CÂINE ♥♥♥♥♥♥ :')!
ÎL IUBESC ENORM DE MULT ♥♥♥! Şi îl voi iubi MEREU happy.
Blacky the best happy ♥.
Dragă aduţa, te sfătuiesc să îţi iei şi tu un puiuţ dacă adori câinii :*. Crede-mă, sunt nişte drăgălaşi! Mereu îţi ocupă timpul cu ceva.
Pa-pa.
- scuze dacă am deranjat cu răspunsul lung - -.-

| AnonimGirl2345 a răspuns:

Şi când îl ţin în braţe, nu ştiu ...simt o emoţie, o fericire deplină! ♥♥♥♥ O căldură ♥♥.O iubire loială cum numai un câine ţi-o poate da! ♥
Nu ştiu cum să-ţi explic... E inexplicabil :') ♥
Dacă ai avea şi tu câine ai ştii cum e happy.
Dacă iubeşti căţeii, convinge-ţi părinţii să îţi ia unul. Nu o să regreţi niciodată că ai crescut un pui mic de viaţă! ♥♥♥
Eu nu regret!

| boNNeR a răspuns:

Eu am un rottweiler are 9 luni si e mai puternic ca mine merita sa ai un animal de companie chiar si o pisica de ajuta si pshic uneori cand ai ceva pe suflet crezi ca el ee singuru care te intelege chiar daca se uita la tine ca si tarzan la calculator ***funda pls

| ioanaccc a răspuns:

Eu am 8 animale de companie happy. 3 caini, 3 pisici, un hamster de ala cu parul foarte lung si o igoana. Ma inteleg ff bine cu toate. tongue

| Zuzurock a răspuns:

Eu am o pisicuta vargata de cativa ani. Acum 2 veri, pe 1 septembrie tocmai ma intorceam de la Valcea si am gasit puiul de pisica dormind la presul meu. M-am indragostit de ea imdediat si i-am implorat pe mama si tata s-o ia. Atunci ei au fost de acord. Au trecut 2 ani de atunci. Numele ei e Kikki si e asa de dulce. Se pune pe burtica s-o mangai si toarce chiar daca n-o mangai. Toarce foarte rate se aude tare, pe cand la alte pisici trebuie sa iti pui urechea la ele sa vez daca torc.Ma inteleg chiar bine cu Kikki.Aa da si isi face nevoile in cadahee hee Nu si le-a facut decat in prima zi in cutiuta cu nisip happy Te pwpiceskkk :* :* :* FUNDA?

| blondaa_2641 a răspuns:

Eu am un catel husky :X cel mai frumos catel posibil, cu ochii lui albastrii. Am convins-o pe mama acum o luna sa imi ia. Sunt foarte multumita de alegerea mea, este ce mai bun animal de comppanie. ca la orice caine, trebuie sa strangi dupa el mizeriile care le face in casalaughing dar eu incerc sa-l obisnuiesc sa faca doar afara. te sfatuiesc sa iti iei si tu daca adoriii cainii. pup :* FUNDA?

| BubuBubbleXd a răspuns:

Eu am porcusor de guineea big grin. nu face prea multe, dar acum se plimba prin casa fara sa strice sau sa faca mizerie. Am avut si pisica, la bloc, si mirosul din casa era ingrozitor. Un West Highland White Terrier daca iti plac catelusii. Am si eu, si la inceput era fricos si nesuferit, iar acum este un scump. Sper ca te-am ajutat si poti sa-ti alegi ceva din sfaturile de la mine :*. Fundaaa? puppy dog eyes love struck

| AndraMihaela16 a răspuns:

Eu am un papagal.Pare penibil stiu, dar ma inteleg bine cu el, este pui si nu trebuie prea multa mancare dar trebuie multa atentie.Ma inteleg bine si stau mereu cu el.Papagalul e mai comun ca animal dar este foarte usor de ingrijit si foarte simplu.
Funda?

| banculescueduard2002 a răspuns:

Eu am avut si un papagal nu iti lua ca face mizerie si in colivie afara am o pisica pusy e linistita am invatat-o la cutie deci e ok

| adysorady a răspuns:

Eu am un caine rottweiler. are 4 luni ...si ma inteleg foarte bine cu el. chiar l-am invatat sa faca trucuri...eu cred ca un caine ar fi cel mai bun animal de companie

| 123456a a răspuns:

Eu am un boxer foarte cuminte si ascultator de prima oara cand il iei la tine acasa incepe sa insiste sa te joci cu el pentru a te cunoaste mai bine. el in general isi face nevoile pe nisip deci daca il tii in casa nu o sa fie o mare problema cu asta.nu trebuie sa il duci la dresaj pentru ca el este un caine ascultator care il poti dresa si singura.alegerea care am facut-o dea a lua un boxer nu am regretato si nici no regret. sper sa iti fiu de folos cu sfatul ce ti l-am dat:***