| Bibuşca a întrebat:

Voi ce animal de compania aveti? Cum va intelegeti cu el?

Răspuns Câştigător
| Sparckling a răspuns:

Buna Bya! Eu am un motan numit Garfield, este Pesan si are un an si o luna.Da, este aproape la fel ca si pisica din desenul animat, numai ca difera culoarea.Nu m-am gandit ca o data cu achizitionarea unei pisici Persane este si o responsabilitate asa de mare.Nu seamana deloc u o pisica obisnuita: are blana foarte lunga deci trebuie periat zilnic.Nici vorba! Pai ce trebuie sa ma inteleg cu el? Nuuu...inepe sa muste laughing exact ca un catel.Vin musafiri in vizita.Ciudatul se sperie(pentru ca nu este sociabil), si se ascunde in spatele veceului de nu mai pot sa-l scot de acolo.Nu este sociabil deoarece mie daca nu-mi plac anumite persoane, nici lui.Asa se obisnuieste in vreo 2 saptamani :d.De obicei eu ma aplec la el sa-l mangai pentru ca el nu vrea sa se ridice.Ii e prea lene don't tell anyone.Cu toate astea in fiecare dimineata vine si ma trezeste cu un mieunat din acela...ascutit! Zici ca este ceas desteptator.Il iubes din suflet!

26 răspunsuri:
| Bibuşca explică:

Ooo,ce nume frumoase au animalutele voastre.Ma bucur ca va intelegeti mai aveti raspunsuri si pentru mine despre acesta intrebare dau fundita+vot.

| Bibuşca explică:

Aaa,eu am 3 catei si ma inteleg si eu foarte bine cu ei.Si catelusul meu cand era mic si ma musca si cand il certa se ducea la somnlaughing.Ce povesti mai aveti va voi da fundita la cea mai impresionanata sau amuzantahappy.

| Bibuşca explică:

Bravo! Imi plac foarte mult raspunsurile voastre unele chiar mau impresionat ar mai dori cine va sa raspunda sa-mi spuna din experienta lor?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Locuiesc la bloc și nu am spațiu pentru ei. Nu am!
Pa, pa.

| Fantoma_1807 a răspuns:

Eu am pisica acasa si inaintea ei am avut tot pisica dar baiat, cu ambele m/am inteles bine chiar foarte bine, este ca si cum mi/ar vorbi un om, intelege ce vorbesc cu ea, dar se si alinta foarte mult

| Sparckling a răspuns:

Pe langa asta, m-ai am doi porcusori de guineea, un mascul si o femela.Pe el il cheama Pipsy si pe ea Gipsy. Urmeaza sa achizitionez inca o fetita, dar pana atunci mai dureaza.El, Pipsy este un scandalagiu! Mie imi plac foarte mult morcovii si mananc multi (1 kg/zi), dar nu pot manca in liniste fara el, desigur! Rontaie gratiile de la cusca pana-i dau.Sau guitaie(ca de aia-s porci) pana ma doare capul.In schimb cu ea...o las doar maine, poimaine o sa fete.Ii fac toate poftele si ea, ca o femeie (nu toate) e rea de gura.Il iau putin pe el si ea plange...Ii dau lui primul si ea plange.O iubesc si ii fac toate poftele, na! Si pe el!

| SmileFreedom a răspuns:

Am un caine si ma inteleg extraordinar de bine cu el:X

| VladConstantin20 a răspuns:

Am un motan pe nume Kitty(prima oara nu stiam ce e si m-am grabit sa-i pun numele si abia dupa am realizat ca e motan dar "botezul era deja facut"laughing ) si e tot alb cu exceptia cozii laughing.E foarte jucaus si alintat,e pretentios la mancare si cand il mangai toarce love struck, ii place sa se joace cu o ata sau se gadila pe burtica daca il mangai laughing. Doarme cu mine dar numai uneori caci acu e cald si mai doarme pe afara. Faza e ca ne intelegem foarte bine love struck, nu stiu ce m-as face fara el sad.L-am primit ca si cadou de Craciun in 2009 happy si era micut de tot dar acum e mare si mor dupa el laughing.

| Nuosamighicestiusernameulproasto a răspuns:

Am o fetita bulldog francez,Lola,un motanel gri,Bloo, si unul negru cu botosei albi, Tom.

| Evolution a răspuns:

Eu am o pisică, e ascultătoare, jucăuşă şi nebună laughing mă înţeleg cu ea (e pisică nu motan.) big grin

Răspuns utilizator avertizat
| yasser25 a răspuns:

Am un balaur pe nume Serghei, ma inteleg bine cu el... uneori!

| ćůρĸåćåĸę a răspuns:

Eu am doi cateilaughingSuper draguti, dar sunt,, nebuni``.Un hamster caruia ii place alcoolul(vin, tuica) si care ne roade peretele, si o broasca testoasa care e cel mai bland animal din casalaughingDoarme, mananca si inoatahappy

| Rango a răspuns:

Buna! Eu am un Macau(papagal), pe nume Corb si un cameleon pe nume Kemy.Cand il mancai pe Corb pe cap incepe sa se puna langa mine in pat(dorm cu el pentru ca nu sta noaptea fara mine)si Kemy...stie sa fure mancare.Si ei doi se inteleg bine si eu cu ei.

| 13DoXy13 a răspuns:

Salut,Bya...eu am un catel(Lopy), un motanel(Skamp) si un porcusor de guineea(Boby)...eu ma inteleg foarte bine cu ei, sunt foarte cuminti si draguti.
App,(Boby), m-am inspirat de la numele tale pentru porcusori de guineea...mersiii

| deniisu a răspuns:

Eu am avut pana acum o saptamana un porcusor de guinea.luluhappyla-am iubit enorm,ne intelegeam bine,la mine niciodata nu facea galagie, stiam tot timpu ce vrea si cei place, de curand ia-am cumparat un ham si am inceput sa il plimb prin gradina.Era rasfatul familie,toata lumea se juca cu el:Xsi era asa amuzant cand alerga in jurul castronului pentru mancare sau cand incerca sa se urce pe marginea acvariului ca sa atraga atentie,vroia sa fie si el bagat in seamabig grin, sau cand staea linisti si face ochii mari si se uita la tine, nu puteam sa ma abtin sa nu ma joc cu el:C...Acum am un catel cu care ma inteleg foarte binelove struckeu o scumpete de animal semana cu un iepure si cand aleagra capu i intr-o parte si corpu in alta parte.Toate mingile fratelui meu le-a spart si stau prin curte aruncat, se joaca cu fiecare in partelaughingcand intra cineva in curte el nu latra ca un caine normal, incepe sa sara sa te joci cu el.Pot intra hoti linistilaughingOricum e o scumpete de animal si il chema scoobykiss

| puf1992 a răspuns:

Am un catel.este nemaipomentit. de cuminte si ma
asculta si este ca un copil face parte din familie este al 5-lea element.

| Aleqa a răspuns:

Sall Bya! Eu una, am un motan micut:X pe nume Tomy si are(cred) cateva luni.happyMereu cand vrea sa'l alinte cineva:X incepe sa miorlaie si vine la mine la scaunul de la PC si se urca in bratele mele.big grinIntr'o seara a venit asa la mine, dar mi-a facut o zgarietura pe gat...pfaiI don't want to see...Ma inteleg destul de bine cu el, nu e asa neastamparatwinking

| greieras a răspuns:

Eu am un papagal pe nume Bobocel si vorbeste happy

| v1rUsSs a răspuns:

Am o pisica siameza si un pui sunt jucause, nebune, si haioase ma asculta si mereu ma distreaza happy

| Meridiam1 a răspuns:

Pisica si ma inteleg bine cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 4 pisici, ma inteleg bine cu ele daca le spun ceva ma inteleg si sunt caraghioase.Toata ziua dorm, se joaca, manacnca. Te distrezi cu ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu am 2 hamsteri pe nume Schipy si Cookie. Ma inteleg grozav cu ei, Schipy ma linge mereu, dar Cookie ma mai musca uneori fiindca ea roade roata si eu o iau de acolo si nu-i place.

| oana1238105 a răspuns:

Persoana care mi-a trimis acest mesaj mi-a zis ca
dorinta i-a fost
indeplinita la 10 minute dupa ce a citit mesajul si
atunci m-am gandit
sa-l trimit. Vrajitoarele iti vor implini o dorinta!

Pune-ti dorinta cand se termina numaratoarea
inversa!

10...

09...

08...

07...

06...

05...

04...

03...

02...

01...

*****Pune-ti dorinta********

Trimite acest mesaj la10 persoane in decurs de o ora.

Daca-l trimiti, dorinta ta se va realiza. Daca nu-l
trimiti, se va
intampla exact inversul dorintei tale.scz trebuia sa trimit
Raportează

| ana12maria a răspuns:

Eu am un hamster pe nume bita il iubesc enorm si nu stiu ce masi face fara el.ma inteleg bine cu el ma mai musca el din cand in cand dar il iert dupa ce ma musca sta suparat in cusca zici ca este copilas mic si se uita la mine il iubesc :*

| Bobololo a răspuns:

Da am.Am un caine si o pisicuta ma inteleg tare mult cu ei si ii iubesc foarte mult :X.