| Hyourinmaru a întrebat:

Am on trebare despre anime-ul La corda d'oro: Primo passo este primul sezon, iar Blue sky este sezonul doi si este ongoing? Daca am gresit ceva, corectati-ma va rog. Funda pentru cine ma lamureste complet

Răspuns Câştigător
| I04n4 a răspuns:

Anime-ul "La Corda D'oro: Primo Paso" este primul sezon din seria La Corda D'oro. Sezonul doi al anime-ului este "La Corda D'oro: Secando Passo" (avand aceleasi personaje ca "La Corda D'oro Primo Passo"), iar "La Corda D'oro: Blue Sky" nu are legatura cu cele doua mentionate mai sus, are personaje diferite, povestea este diferita etc.

1 răspuns:
| ryuu a răspuns:

Hey! Kiniro no Corda: Blue Sky, este al treilea din seria "Kiniro no Corda" (aka "La Corda D'Oro"). Este impropriu spus ca " Blue Sky" ar fi sezonul 3, ci de fapt este un spin-off.