| efectivsuperb a întrebat:

Bună seara TPU, am nevoie de ajutorul vostru. Dacă aș începe să scriu o carte și aș avea nevoie de numele unor sate nu foarte cunoscute, orașe mai mici și diferite nume de personaje, aș putea alege orice sat/nume? Va exista o problemă în cazul acesta? Care sunt lucurile pe care nu le pot include în carte? Cartea va conține în mare parte amintirile unor adolescenți, revăzându-se după mult timp

Răspuns Câştigător
| AdioTPU a răspuns:

Poți alege ce nume și sate vrei atâta timp cât narațiunea decurge lin și nu exista incoerente.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti da nume reale de oameni si nici relata fapte reale din viata lor.

| efectivsuperb explică (pentru Violleta2022):

Nu voi pune nume de persoane reale. Vor fi incluse nume aleatorii, fictive și menționându-se că nu au nici o legătură numele din carte cu personaje reale.

| sammie a răspuns:

Nu-ți fă probleme!