| Dalyan a întrebat:

Buna stie cineva daca anime-ul Sousei no Aquarion are vreo legatura cu anime-ul Aquarion Evol.

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey! Oarecum are legatura, deoarece povestea din "Aquarion Evol" se petrece cu 12.000 de ani in viitor fata de "Sousei no Aquarion" (Genesis of Aquarion).
Ordinea ar fi:
1.Sousei no Aquarion
2.Aquarion Evol

Vizionare placuta1

5 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Directorul la amndoua e Shoji Kawamori

| Dalyan explică (pentru neca):

Prin legatura ma refeream daca e ca un sezon 2 sau e cu totul alta poveste.

| YoureGoingDown a răspuns:

Nu au nici o legatura in afara ca directorul e acelasi... dar Aquarion Evol este continuarea animeului Genesis of Aquarion

| Dalyan explică (pentru YoureGoingDown):

Mersi si ai vreo idee daca se mai merita vazut Genesis of Aquarion daca am vazut primul Aquarion Evol? >.

| YoureGoingDown a răspuns (pentru Dalyan):

Cel mai bine ar fi sa urmaresti :
--Genesis of Aquarion(Sousei no Aquarion)
--Aquarion Evol
asta e ordine in care l-am vazut si eu