| Cllarity a întrebat:

Asi dori sa ma vad un anime cu un caracter principal beadass ca de exemplu kurosaki ichigo, kazuma(kaze no stigma) sau ca yuuji kazami(Yuuji in Grisaia no Kajitsu).
Pe scurt un personaj principal care sa nu se rusineze in prezenta fetelor si sa fie overpowered!

DAU FUNDA celui mai bun raspus :*

Răspuns Câştigător
| Vandal a răspuns:

Cel mai potrivit ar fi Ookami Shoujo to Kuro Ouji. Sata (protagonistul) este destul de badass, atat doar ca nu el "umbla" dupa fata, ci ea dupa el, insa anime-uri in care baiatul sa se indragosteasca prima data de fata. Sunt rare rau.

7 răspunsuri:
| Vandal a răspuns:

Undeva la 80% din protagonistii masculini fac un pas inapoi in prezenta fetelor, deci o sa incerc sa iti dau anime-uri cu unii care nu sunt de-a dreptul jenanti facand asta.
De exemplu Shokugeki no Soma, acum depinde de tine cum intelegi puternic, in domeniul sau, adica gatitul, este destul de bun, iar el nu prea cunoaste ce e aia rusine.
Ghost Hunt, recunosc ca este mai vechi, dar Naru este cam cum vrei tu sa fie, daca imi amintesc bine.
God Eater, acesta se axeaza in mare parte pe actiune, adica ne prezinta omenirea in pericol. Trist.
Daca mai vrei altele, doar spune.

| Cllarity explică (pentru Vandal):

Am sa deviez putin dela intrebarea mea, dar ai putea sa imi dai un anime romance/action cu un personaj badass ca de exemplu: Usui takumi din (Kaichou Wa Maid-Sama)?

| Cllarity explică (pentru Vandal):

Am vazut animul happy oricum multumesc

| Vandal a răspuns (pentru Cllarity):

Cel mai potrivit ar fi Ookami Shoujo to Kuro Ouji. Sata (protagonistul) este destul de badass, atat doar ca nu el "umbla" dupa fata, ci ea dupa el, insa anime-uri in care baiatul sa se indragosteasca prima data de fata. Sunt rare rau.

| roxisiatat a răspuns:

Păi, în opinia mea, un astfel de anime ar fi Strike the blood cu personajul principal Akatsuki Kojou. ( anime-ul acesta are două sezoane dar, până acum, al doilea sezon, care e de 8 episoade, a fost tradus doar pe jumătate).

Uite aici un link:

https://myanimelist.net/anime/18277/Strike_the_Blood

Sper că te-am ajutat laughing)

| Cllarity explică (pentru roxisiatat):

Lam vazut deja happy multumesc oricum happy

| roxisiatat a răspuns (pentru Cllarity):

Oh, altele nu mai știu.

| iKapy a răspuns:

Erased, Este un anime genial... Nu tocmai despre un baiat inconjurat de fete dar poti sa ma crezi, dupa primul episod nu te mai saturi happy