| guraewa a întrebat:

Eu desenez multe MANGA si m-am hotarat sa incep o MANGA serioasa. E vorba de niste frati care sunt indragostiti de aceeasi fata. Ma rog. Eu as fi vrut sa fie despre ingeri si demoni, fratii sa fie demoni, fata credincioasa, iar unul dintre frati sa fi aparut din violul tatalui lor cu un inger... E pacat, sau ceva? Ca sa stiu sa chimb.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este pacat, pentru ca este doar un desen, care dupa parerea mea pare interesant, pentru ca si eu creez desene animate, doar ca mie imi place sa le dau puteri bazate pe elemente din natura, oricum, nu le schimba.

| guraewa explică (pentru anonim_4396):

Ok multumesc :*. Si eu mai fac asa cu puteri din natura smug :*.

| Cristian2003 a răspuns:

Eu zic ca cei doi frati ar trebui sa fie unul demon si celalalt inger, iar acea fata sa fie un om, dar tatal lor sa fie demon si sa nu-i lase pe niciunul sa se indragosteasca de acea fata
Cat despre fiul inger, eu zic sa fie fratele mai mic si mama lor sa fie inger
Si daca creezi acea manga cum am zis eu sa faci cumva ca tatal si mama lor sa le spuna cum s-au cunoscut sau asa ceva ca acea manga sa aiba sens
Bafta

| guraewa explică (pentru Cristian2003):

Multumesc de sfaturi. Dar eu voiam sa stiu daca e pacat fata de Dumnezeu sa fac asa ceva. Ca mai tarziu si niste ingeri si alti demoni se indragostesc de fata. Si nah... Vreau sa stiu daca nu e blasfemie sau ceva.

| beyondbirthday a răspuns:

Ideea ta mi se pare foarte originala, deci tin sa te felicit!happy
Cat despre familia ''inger/demon'' pe care vrei sa o creezi, ar fi o idee buna sa o faci sa para intr-un fel dezbinata, pentru a parea ca fratii doresc sa-si gaseasca alinarea in afara caminului, adica in bratele fetei.winking
Ceea ce e foarte important e sa reusesti sa creezi contrastul dintre vietile fratilor si cea a fetei : fratii - o viata grea si neagra in abisul pamantului, cautand o urma de iubire in lumea oamenilor; fata - o viata simpla, pusa in mainile credintei si inocentei.
Sper ca te-am ajutat!big grin