| MizukiChan a întrebat:

Imi puteti spune niste anime-uri de dragoste de exemplu ca Kimi ni todoke? Mulţumesc.

7 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Inainte de toate, daca ti-a placut anime-ul "Kimi ni Todoke", trebuie sa citesti si manga-ul. Povestea continua in manga si iti garantez ca se intampla multe. Nu este nevoie sa citesti de la inceput, ci de unde s-a oprit anime-ul (capitolul 46). Manga-ul a ajuns la cpitolul 91 si este ongoing.

Revening la intrebarea ta. Alte anime-uri:
- Sukitte ii na y o
- Mashiroiro Symphony
- Golden Time
- Amagami SS (2 sez)
- Clannad (2 sez)
- Kimikiss Pure Rouge
- Paradise Kiss
- Itazura na Kiss
- Hana Yori Dango
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez)
- Tasogare Otome x Amnesia
- Sakamichi no Apollon

Si pentru ultimile doua anime-uri iti propun sa citesti manga-urile, de la inceput. Deoarece povestea difera fata de cea din anime.

Vizionare placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Skitte y na eu
Paradise kiss
Honey and Clover

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

School days.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackRaven45 a răspuns:

Hmmm... Şi eu sunt mare fană a anime-urilor de dragoste. Uite niste exemple:

-Kamisama Kiss
-Kamigami no Asobi
-Uta no Prince-sama *Două sezoane*
-Brothers conflict
-Starry sky
-Kaicou wa Maid-sama!
-Hiiro no Kakera *Două sezoane*
-Inu X Boku SS
-Kimkiss Pure Rogue
-Yumeiro patissiere
-Diabolik lovers
-Special A *E exact ca Kaicou wa Maid-sama*
-Lovely complex
-Kotoura-san
-Soredemo sekai wa Utsukushii
-Tonari no Kaibutsu-kun

Cam atât cred că ştiu. Scuze dacă nu prea seamănă cu Kimi ni todoke dar nu am văzut anime-ul acela. Astea sunt toate romance-urile pe care le-am văzut până acum. Sunt suberbe! Le recomand cu dragă inimă!winking

P.S. Nu prea am întâlnit fani ai genului romance deci dacă vrei să discutăm despre romance-uri dă-mi MP. Îmi place să discut cu fanii. happy

| andreea4ever a răspuns:

Romeo si Julieta. Este superb!

| FuwaFuwa a răspuns:

Ao haru ride,Nana(da vezi ca e si putina drama),Lovely complex,Tonari no kaibutsu-kun,Hiiro no kakera,Kaichou wa maid-sama,Ouran highschool host club, Kami-sama hajimemashita, Earl and fairy, RomeoxJulieta, Itazura na kiss,. sper ca te-am ajutat rolling on the floor)