| ElenaOana15 a întrebat:

Heei fani anime,imi puteti spune niste anime de dragoste,gen kimi ni todoke sau hakuouki? Si daca se poate, sa imi ziceti si cateva descrieri big grin
Fundaaa happy

Răspuns Câştigător
| AntiHero a răspuns:

Ao Haru Ride, e super big grin

| ElenaOana15 explică (pentru AntiHero):

Merci mult soryn123 love struck. In 2-3 zile am vazut 12 episoade, e cel mai dragut anime! Abia astept sa apara si sezonul 2.Mai stii niste anime de genu? big grin

5 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Un anime super, povestea e geniala, se ajuta unul pe celalalt (MC - taiga si takasu) foarte mult si ajung sa se indragosteasca, iar momentul cand takasu ii marturiseste e prea cute.
Ao haru ride, anime-ul din pacate nu cuprinde cele mai bune scene din manga, dar se merita.
Uite un anime care nu e terminat, dar pur si simplu mie mi-a placut foarte mult din primele episoade, Akatsuki no Yona. Hak e prea hot si din ep 5 incepe sa isi arate cealalta parte a sa, omg, e prea dragut. Deabia astept sa realizeze Yona cum sa treaba smug

| Deleb a răspuns (pentru Deleb):

Ups, am sters din greseala numele primului anime, e Toradora.

| 0KawaiiNeko a răspuns:

Ao haru ride, Kaichou wa maid-sama, Amnesia, Sukitte ii na eu, Tonari no kaibutsu-kun, Sword art online, Ookami shoujo to kuro ouji, Lovely Complex, Inuyasha, Nisekoi, Noragami, Tokyo Revens, Vampire Knight etc. Sper că te-am ajutat!

| Ziye a răspuns:

Sankarea
Pe mine, cel putin, m-a impresionat acest anime. Este vorba despre un baiat pe nume Furuya. El avrea o atractie mare si ciudata pentru zombii. Cand motanul sau a murit, baiatul a incercat sa il invie. Se retragea noaptea intr-o cladire abandonata si facea "reteta". Dese ori venea o fata pe nume Rea si tipa intr-o fantana "mahnirile" ei. Cei doi ajung sa se imprieteneasca si fata il ajuta la invierea pisicului. De aici devin lucrurile foarte interesante. Ti-l recomand. E foarte amuzant, nu in toate partile, dar batranelu e comichappy
Special A
Este vorba despre o fata Hikari, care de mica, se antrena la lupte. Ea ii batea pe toti -de la cei mai slabi la cei mai buni-. Intr-o zi un baiat pe nume Kei a invins-o si de atuncea visul ei este sa il invinga la sport, dar nu reuseste. Ei doi insotiti de ceilalti prieteni fac parte din grupa "Special A". La un moment dat se schimba totul happy. Eu o sa-l revizionez.

Sukiite ii na eu ( Say i love you)
Un baiat pe nume Yamato( cel mai popular din scoala) se indragosteste de Mei ( cea mai nepopulara fata). E chiar sweet.

lovely Complex
In scoala exista un baiat foarte scund (Otani- e foarte adorabil love struck) si o fata anormal de inalta(Koizumi- ciudata, dar interesanta ). Acestia se cearta, pana ce devin prieteni ( nu prea ii poti numii prieteni). In interiorul lui Koizumi se naste un sentiment de dragoste pentru Otani( foarte adanc). El a refuzat-o o data, dar ea nu a renuntat. E foarte, foarte, foarte, foarte dulce acest anime si il ador la maxim eram foarte trista cand s-a terminat)

Stiu destul de multe anime-uri, dar astea imi sunt dragi. Vizionare placuta!