| KinokoஐKee a întrebat:

Buna,TPU! In anime-ul Soul Eater,Maka, la inceputul fiecarui episod spune:"Un suflet sanatos traieste intr-o minte si intr-un corp sanatos.".Le spune pe japoneza si eu am vrut sa stiu si eu cum se scriu.Imi poate traduce cineva.(cu litere de-ale noastre)

Răspuns Câştigător
| KawaKiira a răspuns:

In primul rand is foarte fericita sa gasesc fani soul eater. Oricum aici ai raspunsul:
健全なる魂は
kenzan naru tamashii ha
健全なる精神と
kenzen naru seishin to
健全なる肉体に宿る
kenzen naru nikutai ni yadoru

2 răspunsuri:
| LittleShyDevil a răspuns:

Kenzan naru tamashii ha kenzen naru seishin to kenzen naru nikutai ni yadoru!
Cred ca este asa! Cred! Sper ca te-am ajutat! happy

| HonneOnna a răspuns:

Kenzan naru tamashii ha
kenzen naru seishin to
kenzen naru nikutai ni yadoru