| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti anime-ul vostru preferat. Vreau sa spuneti doar unul, adica cel care v-a ramas cel mai mult in sufletelul ala mic al vostru, si o mica descriere despre el + genurile pe care le cuprinde. O sa le verific pe toate ca sa vad care ma atrage si cel care ma atrage cel mai mult primeste fundita big grin
Tin sa precizez ca o sa votez ca fiind nefolositor daca puneti mai mult de un anime.

15 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Ce rau esti, as fi spus 3 animeuri, ca mi-au ramas 3 animeuri in suflet, dar daca tu spui ca trebuie doar unul, o sa spun doar unul. SAO (Sword Art Online), asta mi-a placut cred ca cel mai mult. Care e preferatul tau?

| MaybeJustMe a răspuns (pentru Mayhem666):

Si mie mi-au ramas mai multe, dar SAO as spune ca e unul mai principal ^.^
Ok, hai spune-le si pe cele 2 pentru ca stiu acest anime.

| Mayhem666 a răspuns (pentru MaybeJustMe):

Scuze, nu au fost doar doua, ci mai multe : Mirai Nikki, Clannad, Charlotte, Golden Time, Koisuru Boukun si multe altele. Eu prima oara cand am scris raspunsul, nu m-am gandit si la celelalte, dar acum cand cautam pe Myanimelist, am vazut ca sunt mai multe care mi-au placut la nebunie, si as spune ca Charlotte cred ca le-ar intrece pe toate, probabil chiar si pe SAO.
Daca vrei sa vezi ce animeuri am vazut, poti sa te uiti aici, si cele care au primit nota 10, le-am vazut si am ramas profund impresionat de ele :

https://myanimelist.net/animelist/AnimeLover6051?status=2

Scuze ca am spus asa de multe, sper ca nu te-ai suparat.

| MaybeJustMe a răspuns (pentru Mayhem666):

Nah, e ok. Am vazut multe anime din lista ta, si Charllote de mai multe ori la fel si Mirai Nikki. Mersi presupun happy

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Eu preferam sa ma amuz la hentaiuri din alea pornache mai scapam de stres dupa munca. Radeam la greu cand vedeam asa ceva.
in rest nu ma pasioneaza asa ceva chiar si astea pornache am renuntat de mult la ele de cand a inceput Youtube sa aiba destule faze si filmulete cu artisti comici

| AIeXxX a răspuns:

RE:ZERO, un anime de nota 10. Istoria este ca el a fost "summonat" din lumea lui, intr-alta, unde acolo avea o putere speciala, ( nu putea muri) astfel se intamplau multe lucruri rele si sfarsea prin a muri, el trebuia sa schimbe viitorul pentru ca totul sa fie bine. Am plans de 3 ori la acest anime, ti-l recomand, desi nu e chiar drama, pentru ca el daca moare poate schimba lucrurile la loc big grin
Seamana putin cu Mirai Nikki si Boku dake ga inai machi.

| AIeXxX a răspuns (pentru AIeXxX):

Tin sa zic ca este si clasat pe top 50 in myanimelist, iar asta este extrem de cool

| MaybeJustMe a răspuns (pentru AIeXxX):

Mersi, le-am vazut toate 3 xd

| AIeXxX a răspuns:

Kiseiju sei no kakuritsu(parsyte)
Un anime horor,
Descriere: un tocilar plictisit si slab avea o viata linistita. Apar paraziti care intra in creierul oamenilor si îi transforma in monstri, Shinichi(personajul principal) i-a intrat un parasit, doar ca in mana, de atunci toata viata lui s-a schimbat, pe la episodul 6 devine cel mai cool tip. E horor, psihologic, tare super, gen Tokyo Ghoul, o sa-ti placa, garantez happy

| Simon a răspuns:

Naruto + Continuare Naruto Shippuuden - are de toate: politica, drama, bataie, comedie, intra putin si in fantastic si normal cam ca orice anime, nu lipseste partea de onoare.

| Lucică1998 a răspuns:

Animeul meu preferat e Aldnoah. zero. Are 2 sezoane si e terminat. Acum o scurta descriere: istoria e cam aceeasi pana in punctul in care primii oameni au mers pe luna, unde au gasit un portal extraterestru catre Marte. Primul om care a trecut prin portal a descoperit pe Marte o tehnologie extraterestra abandonata, care s-a legat genetic de acesta, tehnologia se numea Aldnoah. Pamantenii au inceput sa se mute pe Marte unde acel tip a fondat un imperiu, cu el pe post de imparat si a format un sistem feudal, practic ii jurai credinta iti dadea acces la Aldnoah. Multi ani mai tarziu Martienii au invadat Pamantul, nu au apucat prea multi sa ajunga pe Pamant (dar cei care au ajuns au facut prapad), pentru ca datorita suprasolicitarii portalului de pe Luna, acesta a explodat, devastand atat Luna cat si Pamantul. Actiunea propriuzisa se petrece vreo 10-15 ani mai tarziu, cand nepoata imparatului de pe Marte vine pe Pamant sa negocieze pacea intre cele 2 planete, dar e asasinata de teroristi. Din aceasta cauza martienii declara razboi pamantenilor, in acest cadru aparand un erou neasteptat in persoana lui Kaizuka Inaho, un elev japonez care, din dorinta de a-si proteja prietenii si cu ajutorul IQ-ului si al abilitatilor sale de a pilota roboti, reuseste sa invinga primul martian (acestia folosind roboti cu Aldnoah), restul povestii te las sa o vezi singur, ajunge cu spoilerele (tot ce ti-am zis aflii din primele 2 episoade, desi am omis cateva detalii importante). Vizionare placuta!

| Tenzor a răspuns:

Hunter x Hunter

| Kife a răspuns:

Mie mi-a placut Vampaire Kingh si Diabolik Lovers. Chestia e ca sunt foarte intersante si cu vampiri. Nu chiar horor dar sunt tari. Si daca mas pune sa fac descriere tias pune tot

| transcensionx a răspuns:

???? sferadragonului
???? gardianulluminariului
???? notaevaporării
???? războiulhranei
???? anihilareademonului
???? samuraix

| Minako01 a răspuns:

Anime-ul meu de sufletel e D Gray Man. Ce m-a atras la el e comicul de situatie care apare destul de des si actiunea care te tine continuu in suspans si pe langa asta caracterul principal Allen Walker e un dulce si un simpatic.