| iiStrawberry a întrebat:

Buna TPU :* Vreau si eu niste animeuri in care personaju principal sa fie o fata si un baiat, fata sa fie mai nebuna si sa il bata pe baiat cum e in full metal panic dar nu vreau ceva gen "Zero no tsukaima" adica mici si enervante... laughing cred ca ati inteles la ce ma refer laughing daca nu stiti de genul asta puteti sa imi dati cum o fi numai sa fie romantice :X
P.s. : Am vazut deja: Pretear,Kaichou wa maid sama, Freezing,ZnT,Sahakugan no shana,Hakuouki,Inukami,Dn angel,Munto tv,Chrono crusade,Vampire knight,Tonagura,Paradise kiss,Kimi ni todoke,Sankarea,Special a,Uta no prince-sama,Hiiro no kakera,Skip beat,Kyoshiro to towa no sora,Romeo et juliet,Elfen lied,Lovely complex,Bokura ga ita,Ouran highschool host club,Sora no otoshimono,Kaze no stigma,Kamisama hajimemashita,Sword art online,Tonari no kaibutsu-kun,Full metal panic,Sukitte li na Yo,Itazura na kiss,Chobits,BTOOOM!,Peach girl,Hakushaku to yousei,Boku wa imouto ni koi suru,Toradora,Chibi vampire,Amnesia, Inu x boku SS

Răspuns Câştigător
| annahandball a răspuns:

-Highscool of the Dead (un macel are loc in lume, iar un grup de liceeni incearca sa suprevietuiasca)
-Guilty Crowm (e un anime romance + action, dar are o grafica excelenta si o poveste uimitoare de iubirebig grin )
-Kimikiss Pure Rouge (actiunea are loc in cercul unui grup de liceeni care incet incet incep sa se cupleze odata cu intoarcerea unei prietene din copilarie)
-Nana (o poveste realista ce prezinta destinul a doua fete cu acelasi nume odata cu sosirea acestora in Tokyo. )
- Wolf Rain (un anime extraodinar ce prezinta o dragoste mai presus de orice lume si un destin dureros)
-Mirai Nikki (un anime cu totul iesit din comun ce se aseamana putin cu Death Note, dar in care este prezentat o dragoste eterna si neinteleasa)
-Myself; Yourself( un anime bunicel cu un grup de liceeni marcati de trecut)
-Sukitte Ii na eu (cel mai popular baiat din scoala si cea mai nepopulara si neincerzatoare fata...restul se intelege de la sine laughing )
-Zetsuen no tempest (nu este chiar un anime romance, dar relatia de iubire a doi baieti pentru o fata pare ca schimba lume..destul de bun si ciudat anime-ul laughing )

6 răspunsuri:
| Alexandru98 a răspuns:

One piece

| 3my098 a răspuns:

Sword art online

| mirelutza21 a răspuns:

Daca te referi la anime-uri SHOUJO, atunci uite aici cateva(fara cele mentionate de tine bineinteleslaughing )
-Fruits basket
-Gakuen Alice
-La corda d'oro
-Shugo Chara
-Yumeiro Patisierre
-Cardcaptor Sakura
-Clannad after story

| YnnaBB a răspuns:

Hm. Nu stiu daca o sa-ti place dar Hiiro no Kakera e un anime superb si are 2 sez. este vorba despre o fata care isi viziteaza bunica (aceasta locuieste intr-un sat mai retras si ciudat) odata ajunsa in padurea care o separa de casa bunicii ei este atacata de niste bestii ale naturii, dar un tip o salveza. Acest tip a fost trimis de bunica ei ca s-o intampine.Cand ajunge la bunica ei, afla ca este printesa "Tamayory" si ca trebuie sa prodejeze sigiliul lui onokirimaru si astfel intalneste alti 4 tipi cu care se imprieteneste si care o protejeaza... cert este ca pana la urma se indragosteste de tipul roscat, cel care o salveaza in prim ul episod... mie mi-a placut poveste acum depinde de tine.^-^

| CookieRice a răspuns:

Hmm...pai iti recomand:
-Midori no Days
-Hidan No Aria( exact cum ai spus tu in descriere.o fata care se cearta cu baiatul pe care-l place)