| ChristianMihai11 a întrebat:

Vreau si eu un subiect,o poveste, un scenariu bun pentru o banda desenata pe care as dori sa o incep. Sa fie ceva actiune. Cel mai bun scenariu si cea mai buna poveste primeste funda.

2 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Dintotdeauna ma fascinat moartea deci ai putea sa folosesti asta drept inspiratie si alege o poveste simpla probabil cum moartea este doar un zeu ce trebuie sa se supuna altora elaboreaza ( foloseste wow lore )

| Anonim55X a răspuns:

Avem ca protagonist o fata de 15 ani careia i se insceneaza o crima(alege tu numele fetei si acuzatia). E adusa intr-o scoala de corectie in care nu stie sa se descurce pentru ca e mai mult genul dragut si amabil, iar din cauza asta ajunge sa fie urata de mai multe fete din penitenciar. Intr-o noapte ea este omorata in somn. dar Dumnezeu in schimbul faptului ca a fost acuzata pe nedrept ii mai da trei sanse pentru a reusi sa ajute fetele de acolo care are fiecare are cate o problema din trecut din cauza careia a ajuns acolo. Ceva genul moare odata si se intoarce intr-un punct stabilit din trecut din care trebuie sa vada ce a gresit si sa incerce din nou.