| Ciuffx a întrebat:

Bunăăbig grin Stie cineva anime-uri gen romance..si daca se poate sa fie ceva cu demoni >:? Dau fundăăă big grin

Răspuns Câştigător
| Nelyu17 a răspuns:

Bună. Poate
Devil Survivor (1 si 2)
Claymore
Ao No Exorcist
Beelzebub
Inuyasha
Bleach
666 Satan
Chrono Crusade
Kuroshitsuji
Diclonius
Death Note

Cam atitea stiu...o zi buna si daca incepi sa le privesti te rog sa-mi spui care ti-au placut...te pUp!

11 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Woaw de acum incolo romance inseamna cu demoni si sange... mda

| Ciuffx explică (pentru Miauti):

Sa stii ca sunt multe anime-uri in genul asta happy

| Miauti a răspuns (pentru Ciuffx):

Gresit! sant multe prosti de genul ala. cauta cele clasice si o sa vezi definitia adevarata a anime ului.

Amon: The Darkside of Devilman

| ryuu a răspuns:

Buna.
- Aa! Megami-sama! (3 sez)
- Maoyuu Maou Yuusha
- Ichiban Ushiro no Daimaou
- Omamori Himari
- Chrono Crusade
- Shuffle!
- Otome Youkai Zakuro
- Claymore

Pe astea le stiu ca sunt din genul Romance, Demons, in afara de cele care ai spus ca le-ai vazut.

Vizionare placuta!

| Zoey112 a răspuns:

Bokura ga ita
shugo chara
amnesia
la corda d oro
special a
kamikaze kaitou jeanne (ii cu demoni )
mermaid melody

| ayosmdk a răspuns:

Hakuouki - preferatul meu. Anime cu o fata inconjurata de super baieti. In final o sa fie impreuna cu cel mai dragut Hijikata ( anime cu demoni )
Hiiro no kakera
Inuyasha
Kamisama hajimemashita ( Pe asta sa-l vezi primul. Este super happy Preferatul meu )

Cam atat stiu cu demoni...
Mai stiu, dar sunt fara demoni

| Nelyu17 a răspuns (pentru ayosmdk):

Bună. Poate
Devil Survivor (1 si 2)
Claymore
Ao No Exorcist
Beelzebub
Inuyasha
Bleach
666 Satan
Chrono Crusade
Kuroshitsuji
Diclonius
Death Note

Cam atitea stiu...o zi buna si daca incepi sa le privesti te rog sa-mi spui care ti-au placut...te pUp!

| Reiko a răspuns:

Romance :
Air
Kaichou wa Maid-sama
Zero No Tsukaima
Karin
Amnesia
Kirarin Revolution
Clannad/Clannad After Story
Hiyokoi ( poti sa-l cauti pe youtube dar e doar primul episod caci s-a renuntat la proiectul anime. Daca-ti place, poti citi manga-ul )
Itazura na Kiss
Lovely Complex
Ouran Koukou Host Club ( nu prea-i romance dar poate-ti place daca nu l-ai vazut pana acum )
Special A
Sukitte li na eu
Kimi ni Todoke
Baka to Test to Shoukanjuu
Am incercat sa le scriu doar pe cele care sunt "romance" desi unele pot cuprinde si sf, comedie, actiune sau drama.
Acum, cu demoni :
Ao no Exorcist
Kuroshitsuji
Natsume Yuujinchou
Soul Eater ( nu-i cu demoni dar intr-un fel merge la categoria asta )
Death Note ( Shinigami )
Cam atatea stiu cu demoni dar nu-s deloc romance.
P.S. : Nu le-am mai scris pe cele spuse de PinkJoker caci ai zis ca le-ai vazut deja. Vizionare placuta! ^^

| Miiku a răspuns:

Incearca Vampire Knight. mie mi-a placut enorm. Sper ca te-am ajutat. happy

| maychanges a răspuns:

Highschooldxd.Il gasesti pe animecage

| Alezuza a răspuns:

Maoyuu maou yuusha(demoni)
Karin,Vampire knight(vampiri)
Sankarea(zombi)
si ar mai fi cu supranatural (Mirai Nikki,InuXBoku SS,Elfen Lied)
si iubiri normale:Tonari no Kaibutsu-kun, Sword Art Online, Lovely Complex, Clannad, School days. Sper ca te-am ajutat!

| Ciuffx explică:

Le-am vazut. puppy dog eyes. Daca vrei poti sa mi le zici si pe cele fara demoni. big grin