| Mark2012012 a întrebat:

Care este cea mai mare sau puternica energie, adica ce numar arata aceasta energie din serialul dragon ball z, dragon ball gt, si celelalte? Scriu un scenariu de animatie si de aceea am nevoie de acest raspuns.

Răspuns Câştigător
| candaceswiss a răspuns:

Cel mai mare numar al puterii energetice este al lui Super Gogeta de 2, 500, 000, 000. Dupa ceva timp, ei nu au mia folosit scanner reader si s-au bazat doar pe simtzuri.

2 răspunsuri:
| victorr_3274 a răspuns:

Furtunile solare. Iar puterea lor intr-un desen ar putea fi exprimata prin plasma solara: arme care folosesc plasma, lasere, etc.

| Mark2012012 explică:

Stiu ca avveau in dbz un dispozitiv cu care vedeau numarul puterii, de ex. un saiyan avea puterea 10.000