| Abdi a întrebat:

Ce desen animat ti-a placut cel mai mult cand erai copil? Care iti vine primul in minte?

Eu mi-aduc aminte de 101 Dalmatieni si Pisicile Aristocrate...

13 răspunsuri:
| suităr a răspuns:

Păi,ca desene animate: Tom și Jerry, Copii de la 402, Sonic, Familia Tofu...
Și ca anime: (unica mea obsesie) Dragonball tongue

| MaliciousDeath a răspuns:

Curaj, Dexter,SpongeBob,Tommy(Pickles),Nigel Uno,Mandy...
Ce mai caractere, omule.Ce mai caractere...

| ryuu a răspuns:

Bineinteles Tom and Jerry, Popeye Marinarul, Mickey Mouse, Looney Tunes etc.
Cat despre anime-uri (normal ca nu stiam pe atunci termenul "anime"): Pokemon, Dragon Ball, Sailor Moon si Captain Tsubasa.

| Okami23 a răspuns:

Viata cu Louie, Familia Flinstone, Wunsch Punch, Familia de ce, in rest cam toate care erau pe Jetix/Fox Kids

| ConducereaLumi a răspuns:

Copchii de la 402 *lol*, Cei cu Andy *lol*, Regele shaman etc tongue

| ShadeAdda a răspuns:

Primul desen la care m-am gandit cand am vazut intrebarea: Tom and Jerry! yay laughing Apoi mi-a mai placut Scooby-Doo (seriile vechi, bineinteles) si, ca filme animate, au fost Hercules si The Lion King. ^_^

| vlady434 a răspuns:

Cand eram mic,ma uitam cel mai mult la Tom si Jerry,Scooby-doo,Ed; Edd&Eddy,Laboratorul lui Dexter,Duck Dodgers, Looney Tunes.Dar cel care mi-a placut cel mai mult a fost Dragon Ball. In fiecare zi cand veneam de la scoala, imi amintesc si acum, la ora 14, nici nu mancam pana nu le vedeam. Chiar si acum dupa atatia ani, am reinceput sa ma uit la acest anime. Pot sa spun ca-si merita titlul de "Anime Legendar'.

| Reiko a răspuns:

Tom si Jerry, Scooby-Doo, Kid vs Kat, Yin Yang Yo, Familia Flinstone si un desen de pe Minimax cu niste ..mormoloci (cred) care cautau ceva ..sa mearga undeva, nu mai stiu happy

| AnotherNimrod a răspuns (pentru Reiko):

Cel cu mormolocii posibil sa fie ''Patrula Brotaceilor''

| Cristina64 a răspuns:

Pisicile aristocrate.:$laughing)

| Cosma_Mihaela_1999 a răspuns:

Luny toons (nu stiu daca asa se scrie)

| Methaallaid a răspuns:

Scooby Doo. :3

| ir1buterflay a răspuns:

Eu de 101 Dalmatieni, Pisicile Aristocrate si Tom si Jerry.