| anonim_4396 a întrebat:

Daca aceasta intrebare apare in categoria Benzi desenate; este o greseala pentru ca aproape tot continutul intrebarii a fost sters,si nu apare decat o portiune din ce-am scris, pentru ca am dat " postare" imediat dupa ce am terminat de editat intrebarea.Acum o re-editez pentru a fii sigura ca nimeni nu vede asta,iar in cazul in care o vezi,eu incerc s-o sterg pentru a o re-formula. Nu te deranja sa scrii ceva ca raspuns, pentru ca o sa fie stearsa, iar eu o sa pierd inca 20 de minute incercand sa rescriu alta intrebare.

Buna. ( 'u')
Sunt interesata sa fiu editor - traducator pentru manga, si tocmai am gasit din intamplare un site pentru manga in romana care recruteaza editori.
Conditiile pentru recrutare sunt urmatoarele :
- Sa ai cel putin 15-16 ani.- Uhm... da, tocmai ce-am implinit 15 ani in iulie.
-Sa cunosti limba engleza si romana bine.- La engleza ma descurc destul de bine.Nu sunt experta, dar ma descurc si inteleg cand citesc manga in engleza ( Desi trebuie sa-mi imbogatesc vocabularul ). Nu vad vreo problema aici. ( 'u')
-Sa stii sa lucrezi in Photoshop sau Gimp.
-Sa ai rabdare.
Sincer am multa rabdare.Dar nu am rabdare sa desenez ceva serios digital... rare ori se intampla sa fac ceva digital in care sa pun suflet * de exemplu pe desenatori.ro n-am rabdare sa fac un desen serios de care sa ma simt mandra... desenez chibi sau anime dar la jumatatea desenului ma plictisesc de schita si am impresia ca e prea banala, si mereu ajung sa inchid pagina fara sa salvez ce-am schitat. Dar nu cred ca tradusul unei manga in engleza ar presupune aceelasi tip de rabdare pe care-l presupune un desen digital original. Plus ca ador engleza si sunt o otaku in toata regula, chiar daca m-am indragostit de lumea asta atat de tarziu. Vreau sa spun ca sunt obsedata de anime/manga doar de vreo. OMG, doar de vreo 4 luni xD. Da. din luna mai, cand o colega mi-a pomenit prima data de Kuroshitsuji dupa ce i l-am desenat pe Ciel pe prima pagina al caietului.

1 răspuns:
| happy31animation a răspuns:

Trebuie sa astepti 20 sec. daca nu-ti merge