| TempestUV a întrebat:

Fratilor,am ramas in pana de animeuri.Mai dati-mi idei, nu mai stiu la ce sa ma uit

Răspuns Câştigător
| puppetmaster a răspuns:

Atunci iata altele,dar te avertizez unele,sunt romance:lovely complex,btooom!,hunterxhunter,helsing,eureka seven,haru matsu bokura,hyouka,senkou no night raid,last exile,nana,uraboku,inu x boku ss,dantalian no shoka,kimi ni todoke, sukkite yi na eu, bokura ga ita, kuroko no basket, fruits basket etc

7 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Hello
In ultima vreme nu prea am mai avut timp sa ma uit la anime, insa uite cateva mai recent vazute :
Glasslip - un design super, cu o poveste frumoasa, desi anime-ul nu a fost prea reusit, ar fi putut face mai mult.
Yami shibai - sunt povesti de groaza (un episod are 5 minute, are 2 sezoane de 13 episoade), unele chiar m-au speriat si mi-au si placut foarte mult.
Shiki - un design super si o poveste foarte reusita parerea mea. Din primele episoade pare un anime destul de normal, dar dupa o sa devina din ce in ce mai interesant.
Cateva anime-uri on-going la care ma uit eu :
Akatsuki no yona
Ookami shoujo no kuro ouji
Si altul, care e terminat : Golden time. Daca ai vazut toradora si ti-a placut, poti incepe cu asta. Au aceiasi autoare.

| TempestUV explică (pentru Deleb):

Am vazut tot ce mi-ai dat in afara de Akatsuki no yona si Ookami shoujo no kuro ouji care sunt on-going si ma uit la ele.

| shadow72 a răspuns:

Intra pe http://www.animefreak.tv.....sigur gasesti ceva.....eu acolo ma uit si e super ok

| puppetmaster a răspuns:

Guilty crown(un anime super cu o poveste unicasi are un sezon ), AMNESIA(un sezon-13 ep). CODE GEASS:LELOUCH OF THE REBELION(are 2 sezoane)kamisama hajimameshita(are un sezon si 13 sau 14 ep dar nu e terminat, iar manga care are 118 capitole nu e nici ea terminata dar oricum eu am murit de ras si mi-a placut si grafica,app animeul e genul romance)shiki(e cam horror dar e tare),kuroshitsuji, vampire knight, attack on titan, hiiro no kakera, pandora hearts(nu e terminat iar manga care are 100 de capitole nu e nici ea si multe altele de care nu-mi aduc aminte( sa te uiti in special la primele pe care le-am scris)

| TempestUV explică (pentru puppetmaster):

Mersi de ajutor dar deja am vazut tot ce mi-ai recomandat

| puppetmaster a răspuns (pentru puppetmaster):

Atunci iata altele,dar te avertizez unele,sunt romance:lovely complex,btooom!,hunterxhunter,helsing,eureka seven,haru matsu bokura,hyouka,senkou no night raid,last exile,nana,uraboku,inu x boku ss,dantalian no shoka,kimi ni todoke, sukkite yi na eu, bokura ga ita, kuroko no basket, fruits basket etc

| Dalyan a răspuns:

Sa vedem, poti incerca:
*07 Ghost;
*Bakuman(3 sezoane);
*Bokura wa Minna Kawaisou;
*Kakumeiki Valvrave(2 sezoane);
*D.Gray-man;
*Darker than Black(2 sezoane);
*Ergo Proxy;
*Gin no Saji(2 sezoane);
*Gungrave;
*Higashi no Eden;
*Hyouka;
*Ixion Saga DT;
*Hell Girl;
*Majin Tantei Nougami Neuro;
*Nabari no Ou;
*Nagi no Asukara;
*Natsuyuki Rendezvous;
*Phi Brain: Kami no Puzzle;
*Persona 4 The Animation;
*Persona: Trinity Soul;
*Psycho-Pass;
*Senkou no Night Raid;
*Shinsekai yori;
*Togainu no Chi;
*Tokyo Magnitude 8.0;
*UN-GO.
Ei cred ca am dat destule, vizionare placuta.

| Hyourinmaru a răspuns:

Cum dracu' reusiti, frate, eu nu stiu la ce sa ma uit mai intai...