| pandispan2011 a întrebat:

Gata baieti...asteptarea a luat sfarsit...tobi este chiar obito.azi, 30/8/2012 a aparut manga http://www.mangareader.net/naruto/599/15

6 răspunsuri:
| iPetraAnime a răspuns:

Am vazut.
Dar nu inteleg cum se poate ca Tobi sa fie Obito( Obito in corpul lui Obito) daca:
1.era in echipa cu Kakashi; ei aveau vreo 13 ani;
2. senseiul lor era Minato, 20 de ani minim;
3.cam tot atunci, la o diferenta de cel mult 5 ani sa zicem, Kushina l-a nascut pe Naruto, iar Minato s-a luptat cu Tobi( care nu era asa mic si care avea la indemana tehnici folosite in mod expert).
La inceput ziceam ca o fi fost sufletul lui Obito in alt corp( ca Nagato in Yahiko aprox~), dar in ultimele capitole(fara ultimul) devenea evidenta chestia cu ochii care se sincronizeaza- deci corpul lui Obito etc.
Oricum, urmatoarele capitole vor fi cruciale. Ooo abia astept!

| Minato1 a răspuns (pentru iPetraAnime):

Atunci era Madara in costumul lui Tobi 100%

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Cam da... eu mi-am dat seama de asta de la inceput, ori el ori fratele lui Uciha Madara. Chiar mi-a placut dar nu s-a comparat niciodata cu Dragon Ball z care este un desen epic.

| Luiza45 a răspuns:

Mie mi s-a parut ca Obito arata cam bine pentru cineva care a fost lovit de o stanca. Am zis lovit..pardon strivit. Ceva trebuie sa se fi intamplat fiindca la sfarsitul numarului 598 a fost o poza cu Obito care era carat de Madara. Sunt sigura ca in urmatorul numar vm primi explixatiile pe care sincer tota lumea le asteapta.

| pandispan2011 explică (pentru Luiza45):

Exact la asta m-am referit si eu cand am zis ca la salvat madara...de acolo mi-a venit ideea

| pandispan2011 explică:

Eu cred ca madara la salvat si pe parcursul a 16 ani o fi murit si pentru ca obito tine sa-i multumeasca foarte mult s-a dat drept el