| yoursenpai a întrebat:

Hei. Stie cineva anime-uri de genul: Kuroshitsuji, Owari no Seraph, Servamp, Free, Kuroko no Basket, Karneval? Nu au cam nimic in comun, dar imi place faptul ca actiunea se invarte in jurul unor baieti.
Sau anime-uri ca Aoharu x Kikanju? Cand o fata se da drept baiat sau inver.

Răspuns Câştigător
| xxRandomNamexx a răspuns:

Haikyuu! este foarte similar cu Kuroko No Basket
Owari no Seraph seamana oarecum cu Mirrai Nikki, desi au teme complet diferite
Pandora Hearts seamana cu Kuroshitsuji desi nu e chiar despre demoni clasici.

1 răspuns:
| AnaAlexandraMuhaha a răspuns:

Poti incerca:
Highschool DxD, Gakusen Toshi Aterisck, Mirai Nikki, Death Note, Devil May Cry, Steins; Gate (mult prea tare, cel putin opinia mea), Tokyo Ghoul, Sword Art Online, Blue Exorcist, No game, no life, Date a Live, Accel World (destul de asemanator cu SAO), Memories Plastic, Shimao Maou no Testament, Freezing, Akame ga Kill, Soul Eater, Attack on Titan.
Cam atatea imi trec prin cap.
Nu is toate chiar ce ai zis, dar le-am scris in caz ca vrei sa le vizionezi.
Is pana in 50 de episoade anime-urile nu-s asa lungi.
Vizionare placuta. (Shimao Maou no Testament e foarte ecchi, daa esti baiat, inchide lumina si incuie usa, iti zic eu).