| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva un anime foarte fain cu vampiri?
In afara de : Shiki, Vampire Knight, Hellsing Ultimate, Diabolik Lovers, Owari no Seraph, Servamp, Tokyo Ghoul, pentru ca pe astea le-am vazut deja.
Multumesc anticipat!

15 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Vampire Knight e cel mai tare

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Pai l-am vazut deja, am spus asta in intrebare.
As vrea unul gen Shiki, ca ala mi-a placut cel mai mult dintre toate cele mentionate mai sus.

| HandaSei a răspuns:

- Seria Monogatari, care cuprinde cam așa: Bakemonogatari / Nisemonogatari / Monogatari Series: Second Season / Tsukimonogatari / Owarimonogatari / Hanamonogatari

- Kekkai Sensen / Sezonul 2 confirmat pentru sezonul de primăvară! ^.^

- Dance in the Vampire Bund

| Adyy5 a răspuns:

De cand Tokyo Ghoul e un anime cu vampiri?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Adyy5):

Inca din primul episod.

| Adyy5 a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu stiam ca acele creaturi numite ghouli se hranesc cu carne, nu beau sange."Ghoul" e sinonim cu "vampir"?
Atunci de ce nu li se spunea direct vampiri? De ce ghouli? De ce se hranesc cu carne si nu beau sange ca vampirii? laughing

| Cliar a răspuns:

Blood Lad, e blana

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Dance in vampire bund
Blazblue
Blood Lad
Gankutsuou e foarte fain desi proverbial nu isi stoarce victmele de sange

| Ingognito a răspuns:

Uite ai aici toate animeurile la care m-am uitat eu mie mi se par faine ai de unde sa alegi, poate iti place ceva https://myanimelist.net/animelist/TeachMeSenpai23?status=2

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ingognito):

Eu as fi vrut sa stiu daca este vreun anime care sa semene cu Shiki, ca ala a fost preferatul meu din cele care sunt cu vampiri. Ti-am trimis cerere pe MAL, vezi sa o acceptiwinking laughing

| mariesprouse a răspuns:

Bloodivores, Blade, Hellsing

| mariesprouse a răspuns (pentru mariesprouse):

Rosario to Vampire, Strike the blood si Blood+ are putin legatura cu vampirii

| Mayhem666 a răspuns (pentru mariesprouse):

M-am uitat la trailer-ul de la Bloodivores si nu am vazut nici macar o scena cu vampiri, m-am uitat si la trailer-ul de la Blade, dar nu prea mi-a placut, iar Hellsing banuiesc ca nu o sa imi placa din moment ce am vazut Hellsing Ultimate, si nu prea mi-a placut.

| mariesprouse a răspuns (pentru Mayhem666):

Deasta ii si zice Bloodivores, pentru ca sunt vampiri in el

| Dobby123 a răspuns:

Incearca Blood Lad.