| yoadeea a întrebat:

Helooooooooooooooooooooooooo TPU! stiti vreun anime asa mai "istoric„? adica ceva de genu despre un personaj sau mai multe care au trecut prin experiente neplacute si infrunta greutatile vietii, despre cum sunt tratati si priviti oamenii din partea de jos a societatii.
ex : rainbow nisha rokubou no shichinin.
nu conteaza cat de vechi e sau ce grafica are

Răspuns Câştigător
| AnaMariaJRock a răspuns:

Buna!

Monster
Kingdom(la acesta mai bine ai citi manga deoarece animatia e oribila dar povestea e geniala)
Berserk
Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
Arslan Senki (TV)
Shigatsu wa Kimi no Uso

La manga stiu mai multe, daca vrei iti spun happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bă eu cred touşi că
Occult Academy o să-ţi placă
Am o presimţire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zankyou no terror.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Black Butler. Sinopsis:
Actiunea se petrece in era victoreana, Ciel Phantomhive ( nu sigur daca scriu corect numele) un tanar din inalta societate si-a pierdut parinti intr-un incendiu, acesta pentru a se razbuna face un pact cu un demon pe nume Sebastian Michaels. Deasemenea tanarul Phantohive (12 ani) lucra ca detectiv pentru "Inaltimea Sa " regina Victoria.

| Sakura13574 a răspuns:

Arslan senki. Cu siguranta pare un animeu bun

| Shiori a răspuns:

Romeo si Julieta...(cu totii stim povestea insa merita vizionat ) happy