| Millie2000 a întrebat:

Îmi puteți recomanda niște anime-uri asemănătoare cu Ookami Shoujo to Kuro Ouji?

3 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Uita-te la Conan si o sa te simti mult mai bine.

| Chiyuki a răspuns:

Kaichou wa Maid-sama
Soredomo sekai wa utsukushii(the world is still beautiful parca)

| Cretu_Daniela_2003 a răspuns:

Paii ar fi destul de asemanatoare:

Peach girl ( 1 sez )
Momo Adachi ar fi o adolescentă normală dacă nu i-ar fi umbrit prezentul de culoarea pielii. Pornind de la simpla idee că aceasta ar frecventa solarul, cele mai multe persoane o consideră o fată de moravuri uşoare. Numai că Momo e mult prea cuminte şi mult prea drăguţă pentru o lume atât de rea. Inocentă, tânjeşte la iubirea seriosului Toujigamori. Însă ce se întâmplă când în peisaj apare cel mai mare afemeiat al şcolii? Triunghi amoros sau nu?

UITATE MACAR LA 2-3 EPISOADE SI ITI VEI DA SEAMA CA ESTE UN ANIME FAIN

Kannazuki no Miko (1 sez)

Himemiya Chikane este o adevărată domnişoară de familie bună, cu un aer cool şi care îi descrie cel mai bine provenienţa. Kurusegawa Himeko îi este devotată şi în secret o foarte bună prietenă. Vieţile lor nu au parte de prea multă agitaţie, până în momentul în care un rău strămoşesc iese la iveală. Spre a-l combate, Chikane şi Himeko trebuie să adopte rolul preoteselor Lunei şi Soarelui.

Nu este foarte asemanator cu Ookami Shoujo to Kuro Ouji dar merita vazut!

Le poti gasi pe amandoua pe Anime Kage traduse in română.