| Scarabeul a întrebat:

In animeul naruto shippuden naruto va invata sa-si trezeasca rinnegan? si daca da vreau mai muuulte detalii despre acest subiect!

Răspuns Câştigător
| andrei1121 a răspuns:

Esti in urma rau sa nu spui ca ai crezut ce a spus madara ca rinneganu e forma evoluata a eternal mangekyou sharingan

Eremitul celor 6 cai avea 2 fii unu bun care vroia pace si unu rau care facea orice sa isi atinga scopurile cel rau avea shaingan si era clanul uchia si cel bun avea rinneganu si era din clanu senju. Dupa cum stim sotia primului hokage era Mito Uzumaki si dupa cum stim ca clanul uzumaki erau cu senju deci de aicea iti dai seama ca posesori rinneganului sunt cei din clanu uzumaki.ps ca sa trezesti rinneganu trebuie sa fi din clanul uzumaki (sau uchia in cazul lui madara) si sa ai puterea si din celalat clan, adica nagato avea rinneganu pentru ca era din clanul uzumaki iar obito(falsul madara) i-a dat putere unui uchia (shainganu banuiesc) de acea ii s-a trezit rinneganul
Si daca ai observat Madara are rinneganu pentru ca are puterea primului hokage acuma si dupa cum mai sti itachi i-a dat o chioara lui naruto cu un shaingan si putem sa deducem ce se va intampla, oricum nu avem de unde sa stim cum va fi totu depinde de Masashi Kishimoto!

5 răspunsuri:
| iuli000 a răspuns:

Nu va invata. pentru ca nici in manga mu invata. funda

| єχcєєℓ a răspuns (pentru iuli000):

Tu nu știi să scrii și vrei fundă copile?
raised eyebrows
Și să te corectez în alt sens,chiar dacă în manga nu își trezește rinneganul asta nu înseamnă că nu o va face, aniemul nu e pe terminate, mai are multe episoade și manga și orice se poate întâmpla, pe neșapteptate, la fel cum s-a întâmplat și cu Obito
raised eyebrows

| iuli000 a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Ca sa ai rinnegan trebuie sa ai mai intai eternal mangekyou sharingan http://narutofanon.wikia.com/wiki/Rinnegan. obito are rinnegan-ul de la nagato. ce inseamna nesapteptate?

| iuli000 a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Ti-a mancat, pisica limba?

| Zackachu a răspuns:

Naruto nu va avea niciodata Rinnegan, doar Sasuke osasi trezeasca Eternal Gangekyou Sharingan.

| andrei1121 a răspuns (pentru Zackachu):

Esti in urma rau sa nu spui ca ai crezut ce a spus madara ca rinneganu e forma evoluata a eternal mangekyou sharingan

Eremitul celor 6 cai avea 2 fii unu bun care vroia pace si unu rau care facea orice sa isi atinga scopurile cel rau avea shaingan si era clanul uchia si cel bun avea rinneganu si era din clanu senju. Dupa cum stim sotia primului hokage era Mito Uzumaki si dupa cum stim ca clanul uzumaki erau cu senju deci de aicea iti dai seama ca posesori rinneganului sunt cei din clanu uzumaki.ps ca sa trezesti rinneganu trebuie sa fi din clanul uzumaki (sau uchia in cazul lui madara) si sa ai puterea si din celalat clan, adica nagato avea rinneganu pentru ca era din clanul uzumaki iar obito(falsul madara) i-a dat putere unui uchia (shainganu banuiesc) de acea ii s-a trezit rinneganul
Si daca ai observat Madara are rinneganu pentru ca are puterea primului hokage acuma si dupa cum mai sti itachi i-a dat o chioara lui naruto cu un shaingan si putem sa deducem ce se va intampla, oricum nu avem de unde sa stim cum va fi totu depinde de Masashi Kishimoto!