| pitzipoancoiesidepeprofilulmeu a întrebat:

In ce episod moare Hurrem din Suleyman Magnificul? Cum a murit ea (daca a murit), din ce cauza si a cui i-a fost vina, si e adevarat ca moare si Suleyman?

8 răspunsuri:
| Mrr2000 a răspuns:

Unu la mana:Hurem nu moare!

| pitzipoancoiesidepeprofilulmeu explică (pentru Mrr2000):

Eu oricum nu voiam sa moara pentru ca eu sunt compatibila cu ea happy

| Mrr2000 a răspuns (pentru pitzipoancoiesidepeprofilulmeu):

Stiu,si eu.

| BellaFoxyMaria a răspuns:

A murit de pneumonie. Pe când se muta de la un palat la altul, un accident a avariat o roată a căruței, ploaia s-a pornit, a răcit foarte tare și chiar cu toate îngrijirile, Hurrem a murit a doua zi, la fel de subit și de rapid cum s-a și înalțat ca o putere adevrătată ce fusese.

| BellaFoxyMaria a răspuns:

Si da moare si Suleyman dar la sfarsitul filmului

| BellaFoxyMaria a răspuns:

Mehmed moare de tuberculoză în jurul vârstei de douăzeci de ani, Baiazid este ucis de Suleyman din cauza intrigilor lui Selim. Selim ajunge sultanul Imperiului Otoman, un bărbat gras, bețiv, plin de defecte, deloc cult, care disprețuia atât religia cât și arta. Un puturos care își trăia viața numai prin desfrâu. Mihrimah nu a fost deloc o tânără puternică și curajoasă cum este prezentată în serial, pe cât de frumoasă pe atât de slabă și de supusă mamei ei. Ea însă a trăit atât cât i-au fost zilele. Cihangir însă practic s-a sinucis, refuzând mâncare și apă după moartea fratelui său Mustafa, el moare în camera proprie, singur. A făcut acest gest tocmai pentru a-și pedepsi tatăl, cel care îndrăznise să curme viața fatelui sau mult prea iubit.

| Si_Atat_Iasmi_2000 a răspuns:

Asta este o intrebare la care nu iti poate raspunde nimeni. Dar ceea ce e sigur este ca Suleyman o sa moara atunci cand se va termina filmul definiv. De ce? Pentru ca fara personajul principal nu exista film happy
Funda?