| Mazzenine a întrebat:

Pareri?
http://imgur.com/a/qmq4c

33 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

A doua poza imi place pe langa faptul ca nu e terminata, restul sant NASPA!

| pwp a răspuns:

Esti talentat. Originale desenele tale.

| CautNume a răspuns:

Ai talent.Desenele sunt interesante si putin ciudate, dar parca prea disproportionatethinking

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Eu zic că ai potential dar nu tear mai strica niste repetitie!

| Axys a răspuns:

Super.

| MaliciousDeath a răspuns:

Imaginatie ai,chef ai, dar oricat de neinteleasa ar fi arta, ai anumite desene in care pari sa nu tii deloc cont de proportii, si la ce desenezi tu, ar cam fi cazul.
http://i.imgur.com/MQQsT9l.gif
http://i.imgur.com/cdEc4sG.jpg
E de ajuns doar sa incerci metoda.N-are cum sa nu-ti iasa si pariez ca o sa te ajute sa-ti imbunatatesti stilul.

| Mazzenine explică (pentru MaliciousDeath):

Multumesc din tot sufletul pentru sustinere si nu am sa iti uit sfatul. Ce ma bucura mai mult, este ca tu insuti ai facut acele planuri ajutatoare.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Mazzenine):

Mneah,trebuie' sa te dezamagesc acum...Nu le-am facut eu, ci doar am ales niste tutoriale acceptabile de pe deviantart.Sunt prea lenesaaa.

| Mazzenine explică (pentru MaliciousDeath):

Ah, se vedeau urme de creion in unele parti, m-o indus in eroare. Se pare ca nu-s singuru care-i lenes.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Mazzenine):

Lenes-"am multe de facut si n-am chef" sau Lenes-"mi-e sila si sa respir"? xD

| Mazzenine explică (pentru MaliciousDeath):

Ambele rolling on the floor.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Mazzenine):

Atunci ai 3 de "da". Mergi in etapa urmatoare.

| Mazzenine explică (pentru MaliciousDeath):

Multumesc Mihai Petre!

| Aberdeen a răspuns:

Mmm..interesant,si mesajele transmise se citesc greu, deci asta le da un aer artistic.
Si eu desenez de ceva vreme in creion, dar daca imi pui pixul in mana incep sa ma inchin cu doua maini laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-au amuzat desenele! Sa stii ca ai talent, si continua tot asa! Chiar mi-au placut si sper sa continui cu niste lucruri din de in ce mai complicate pana vei reusi sa faci niste desene care pana si pe tine sa te impresioneze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de fain. N-as avea rabdare de asta, personal. A, si ai mai multa grija la detalii.

| Hexiled a răspuns:

Foarte frumos imi dai fundita?

| Mazzenine explică (pentru Hexiled):

Ti-as fi dat fundita daca ai fi argumentat... Dar nu meriti.

| Hexiled a răspuns (pentru Mazzenine):

Deoarece ai un talent foarte rar pe care nu-l au toti spre exemplu eu si eu desenez dar nu mereu frumos funda?

| neca a răspuns (pentru Hexiled):

Fi serios, incerci numa sa ii spui ce crezi ce vrea sa auda ca sa primesti funda aia. desenele lui nu sunt impresionante nici placute la privire

| Mazzenine explică (pentru neca):

Asta este si ideea desenelor. Nu trebuiesc sa fie nici impresionante, nici placute la vedere. Pentru inceput este ceva care nu are niciun sens si nicio dorinta pentru mine. Doar niste dorinte aruncate ici, colo. Nu ma intereseaza daca desenele mele sunt supradotate sau superdetaliate. Ma multumesc doar ca au vazut niste oameni desenele mele, si si-au spus parerea despre ele, nici nu trebuie nimic mai mult, parere rea / buna, nu conteaza. Ce fac eu aici, este pentru pur si simplu distractie/amuzament si expunerea sentimentelor. Nici nu vreau sa aud numa pareri de bine. Daca vrei iti spui parerea, daca nu, nu.

| Mazzenine explică (pentru Hexiled):

I don"t care. Du-te si ia-ti-o singur.

| neca a răspuns (pentru Mazzenine):

Am inteles motivul pentru care ai postad desenele, eu puneam la indoiala sinceritatea pareri tipului ala si sa intmplat sa imi dau parerea mea in raspunsul catre el

| Mazzenine explică (pentru neca):

Ma scuzi daca te-am deranjat in vreun fel, asa sunt tot timpul cand nu imi descarc nervii in realitate ^_^. Mai bine nu ii ziceai nimica, isi face rau singur.

| neca a răspuns (pentru Mazzenine):

Shhhhhh. nu-i nimic, ma bucur ca poti recunoaste ca mai inteles gresit, si ca poti apcepta critica
OuO cya lovely

| Nanami利 a răspuns:

Wow! Pai cu desenele astea ai putea face o manga horrorlaughing

| Kirito21 a răspuns:

Repetitia este mama invataturii; incearca sa desenezi ori de cate ori ai ocazia si opteaza pentru creion deoarece este mult mai usor sa stergi atunci cand gresesti ceva. Pentru inceput e ok.

| Mazzenine explică (pentru Kirito21):

Desenez cam tot timpul cand sunt la scoala rolling on the floor). Creionul de obicei, este ceva simplu de manevrat. De-aia optez la creatiile in pix, sunt mult mai greu de facut.

| Kirito21 a răspuns (pentru Mazzenine):

Creionul nu este deloc usor de manevrat si in ceea ce priveste desene mai complicate, care sa implice si shading, creionul este cel mai bun prieten al tau. incearca sa desenezi ceva in creion si arata-ne. Cand m-am apucat de desen si pictura am primit foarte multe sfaturi si critici constructive si m-au ajutat foarte mult dar de regula eu am fost intotdeauna cel mai aspru critic in ceea ce priveste desenele mele asa ca cel mai mult conteaza parerea ta si dorinta ta de a te perfectiona.

| MangekyouSharingan a răspuns:

Ai pasiune sau cel putin o placere si se vede happy nu sunt rele dar ai puncte slabe ca proportiile sau ca suprapui multe elemente si nu se intelege prea mult din desen un sfat bun acela cu creionul. incearca ca atunci cand hasurezi ( colorezi ) sa o faci la 45 de grade pentru a fi uniform, iasa mai bine... evita sa insinzi cu mana sau alt ceva si sterge cat mai putin pentru ca ai nevoie sa vezi greselile cand reincerci happy daca faci asta sunt sigur ca iti vor iesi niste desene mult mai bune happy m-am logat ca sa-ti raspund tie pentru ca meriti un raspuns, nu ma dezamagi! laughing

| Sosetuta a răspuns:

In primul rand daca desenezi de mult timp e
(SLAB) daca nu e pentru un incepator e bine.Un mic sfat (INCEARCA SA DESENEZI CEVA MAI PUTIN SATANIC) big grin Parerea mea acuma cum vrei tu app incearca si cu un creion

| Mazzenine explică (pentru Sosetuta):

Ce puncte slabe am mai exact? La ce nu ma pricep sa accentuez? "Satanice"? De ce le numesti asa? Pentru ca le fac pline de sange? Nope, nu sunt asa, asa imi expun sentimentele xD. Si, cam desenez ce ceva timp thinking, cred ca un an, doi, cam asa.