| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fanii anime si manga : Am un mic chestionar la care as vrea sa-mi raspundeti daca stiti. 1. Ce anime/anime-uri ati vazut dintre acestea : a)Soul Eater b)Ao no Exorcist c)Kaichou wa Maid-sama d)Loveless e)Death Note f)Baka to Test to Shoukanju g)Kamisama Hajimemashita h)Natsume Yuujinchou i)Sakurasou no pet na kanojo j)Zero no Tsukaiama k)Itazura na kiss l)Hakuouki ( sunt doar cateva din preferatele mele) 2. Care este animeul vostru favorit? 3. Daca ati vazut un anime / cateva dintre animeurile de la intrebarea 1, stiti altele care sa va fi placut la fel de mult? 4. Daca ati citit manga, care sunt primele 2 manga-uri care va vin in minte, care v-au impresionat si cand ati inceput sa le cititi nu le-ati putut lasa pana nu le-ati terminat / ati ajuns la ultimul capitol aparut? 5. Ultima intrebare : Ce tipuri de anime-uri / maga-uri va plac in mod special? Am pus intrebarea la benzi desenate deoarece este despre anime-uri si manga ( scuze ca specific asta, dar uneori intrebarile despre anime-uri sunt mutate la filme si seriale, iar chestionarul meu cuprinde si intrebari despre manga care este un fel de banda desenata ^.^ ) P.S : Sper sa primesc raspunsuri la chestionarul meu >.< =^.^= Astept cu nerabdare! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LoveAnime4ever a răspuns:

1.Kaichou wa Maid-sama, Loveless, Death Note, Baka to Test to Shoukanju, Kamisama Hajimemashita, Zero no Tsukaiama, Itazura na kiss
2.Din cele de mai sus este Kaichou wa Maid-sama
3.In general AKB0048, senki zesshou symphogear, tonari no kaibutsu-kun, sukitte ii na eu, Ouran High School Host Club, puella magi madoka magica, Uta no prince-sama, 11 eyes, La storia de la Arcana Famiglia si inca muuuuulte altele.
4. In momentul de fata imi vin mai mult de 2 si acelea sunt sukitte ii na eu, Kaichou wa Maid-sama, Hanatsuki hime, Black birds, Barajou no kiss, Ouran High School Host Club :d. Si da acestea sunt manga'urile care m'au impresionat enorm si pe care nu puteam sa nu le citesc laughing. Au fost luni grele laughing.
5.Imi place cel mai mult alea romance, horror [recunosc ca cele cu mult sange sunt fantastice], music, comedy si desigur depinde.
Sper ca ti'au placut raspunsurile mele la gestionar :X

| Reiko a răspuns (pentru LoveAnime4ever):

Multumesc, s-ar putea sa ma uit la AKB0048 si La storia de la Arcana Famiglia caci celelalte deja le-am vazut. Barajou no kiss o stiu, am pus-o pe lista mea cu manga in asteptare, cred ca o sa o citesc in vacanta de Craciun. Multumesc mult : )

18 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

1. Tot
2. Chobits
3. Bakurano
4. sant multe The Art of War - Sun Tzu, Priest
5. Demential, hentai, psiholegic, horror

uite aici mangauri recomandari cu review cu tot
http://miauti.blogspot.ro/

| irbis a răspuns:

1. Soul Eater, Ao no Exorcist, Kaichou wa Maid-sama, Death Note, Baka to Test to Shoukanju, Kamisama Hajimemashita (renuntat), Sakurasou no pet na kanojo
2. E greu de ales doar unul din mai bine de 500, dar printre favorite se numara Code Geass, Tengen Toppa Guren Lagann, Bakemonogatari (mai sunt)
3. Anime-urile astea (cele pe care le-am vazut) intra mai mult la anime-urile de calitate medie spre buna pe care le-am vazut (poate spre bune). Cateva anime excelente pe care le-am vazut, pe langa cele cu care am raspuns la 2, sunt Psycho-Pass, Kara no Kyoukai, Fate/Zero, Nisemonogatari, Katanagatari, Jormungand, Angel Beats!, Toradora, Ergo Proxy.
4. Nu prea citesc manga, dar doua manga pe care le-am citit sunt Battle Angel Alita si Groove Adventure Rave
5. Anime bune (ex mai sus).

Răspuns utilizator avertizat
| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Asta e test? laughing Nu imi place testele laughing. Cel putin daca era o intrebare care ar fi sugerat ceva mult mai inexplicabil as fi fost de acord cu... chestia aceasta care zici ca-i test la biologie, despre sexologie. Acum serios! Aici nu avem nevoie de chestionare, si mai multe porcarii, avem nevoie de intrebari laughing. Sa nu te superi pe mine, si eu gresesc dar parca de data asta ai facut-o lata laughing cu categoria...

| Reiko a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Am zis sa raspunda doar fanii anime si cei care stiu despre ce am vorbit mai sus. Daca tot raspunzi la o intrebare de pe TPU macar da un raspuns util cum este cel al lui LoveAnime4ever, nu mai da raspunsuri doar ca sa te afli in treaba si sa comentezi. Oricum, multumesc ca macar ai acordat 2 minute (sau mai putin) intrebarii mele care desigur ti s-a parut nefolositoare si fara rost. Data viitoare macar raspunde strict la intrebari. Nu-i nevoie sa mai comentezi inapoi la ce ti-am zis, e o pierdere de timp si pentru tine (sa scrii comentariul) si pentru mine (sa-l citesc si desigur voi fi intr-un fel obligata sa-ti raspund din nou). Imi pare rau ca vorbesc asa, nu te supara pe mine, e doar o opinie...

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Reiko):

Interesant e ca nu este o intrebare raised eyebrows. Si... si mai important este ca sunt fan anime, doar ca nu pun intrebari asa ca sa ma aflu in treaba sa ma aprecieze toti ca stiu nu stiu ce. Zi-mi si mie, ce am comentat eu gresit? Mai de graba tu ai facut prostia sa spui ca asta e o intrebare cand asta a fost ce a fost, o conversatie intre toti... Nu am de ce sa ma supar.

| Reiko a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Asa e, nu e o intrebare, sunt mai multe, e un chestionar : )) Dar nu am scris acest chestionar ca sa ma aflu in treaba ci ca sa aflu opiniile celorlalti despre anumite anime-uri si sa vad si eu cam ce anime-uri sunt vizionate, sa caut noi idei de anime, caci deja am multe pe lista de asteptare insa nu toate sunt foarte interesante.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Reiko):

Asa, asta vroiam sa aud laughing, stiam ca imi scapase intrebarile laughing. Dar mai bine cauti singura animeurile, asa vei afla cata tensiune va fi. Asa cand aflii de un anime ce se intampla in el e nasol. Scuze ca am parut nesimtit, vroiam sa iti vad reactia, mereu testez oamenii sa vad cum se comporta cu mine daca ii intreb ceva laughing. Sa vedem... incearca Akira, e un anime super, nu iti spun mai multe.Si Toriko merita incercat, poate si Inazuma Eleven sunt multe rau. Doar ca trebuie sa cauti bine. Eu tot iti sugerez sa te uiti la Akira. Chiar m-a cucerit.

| Reiko a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

De obicei imi caut anime-urile de una singura insa imi place sa impartasesc pareri si cu altii. Inazuma Eleven mi s-a parut cam de copii insa o sa ma uit la Akira sa vad cu ce e.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Reiko):

Inazuma Eleven, chiar este pentru copii dar daca nu vrei violenta totala ca in Hellsing laughing, il alegi pasta, daca iti place sadismul alegi Hellsing, eu sincer daca ar fi sa aleg intre Akira si Inazuma Eleven as alege Akira, are o grafica foarte buna... si e cam vechi laughing.

| IAmAFreak a răspuns:

1.a,b,c,d,e,f,g,j,k,l
2.e
3.Code Geass, Hellsing, Clannad, Angel beats, si mai sunt
4.Nana, da nu l-am terminat
5.De obicei horror si comedie. Astea imi plac cel mai mult

| HonneOnna a răspuns:

1)a),e)
2)Nana
3)Da,Pandora Hearts, Hugurashi no naku koro ni, Umineko no naku koro ni si Shiki
4)Kuroshitsuji si Nana
5)Mistery,Action,Horror,Drama,Fantastic,Comedy
Sper ca ti.au placut raspunsurile melewinkinglaughing

| Zulzon a răspuns:

1.Niciunul.
2.Naruto: Shippuden
3.-
4.Naruto si Death Note
5.Imi plac acelea care au elemente fantastice, de magie, dar totusi sa nu fie absurde. Fairy Tail il incepusem ca era cu vrajitori dar mi se pare oleaca cam bizar pentru gustul meu.

| KawaKiira a răspuns:

1-a,b,c,e,f,j,k
2-Am multe, adica e ca si cum alegi din propi copii.M-au impresionat Sou eater, SAO, Fairy tail, Higurashi, Umineko, Fullmetal alchemist si brotherhood si Kurishitsuji.
3-Pai Fairy tail, Toradora, Kore wa zombie desuka, Lovely complex and many many moore.
4- Fullmetal alchemist. Am si cumparat-o si nu m-am putut opri din citit.Si ar mai fi Love so life.
5-Paii..ecchi,fantasy,adventure,horror,harem si comedy.

| MaraChuuXD a răspuns:

1.Soul Eater
2.Soul Eater laughing
3.Another,Kiss x Sis, Ghost Stories (s-a invechit crying ), Another, HighSchool of the dead(nu l-am vazut dar o sa imi placa stiu sigur laughing ), Sowd Art Online
4.Nu-am citit manga si nici nu vreau :3
5.Sf.

| emma31 a răspuns:

Am vazut o gramada de anime-uri dar preferatulmeu e Fairy TAIL

| CookieMe a răspuns:

1)g,c,e
2)kamisama hajimemashita
4)Love so Life, Kamisama Hajimemashita