| Emilia121 a întrebat:

Pentru fanii Naruto. Ce parere aveti despre finalul din manga? Credeti ca va mai exista o continuare?

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

În mare, mi-a plăcut finalul în procent de 50%. Mi s-a părut cam grăbit, însă a fost destul de frumos.

Lucruri care mi s-au părut tragice: Guy în scaun cu rotile. Akamaru bătrân.
Ce nu mi-a plăcut:
Canonul SasuSaku. E penibil cum cel mai imposibil ship din lista shipurilor imposibile a devenit Canon.
Madara şi Hashiama nu şi-au rezolvat niciodată problemele. Nici Orochimaru şi Jiraiya, sau măcar Orochimaru şi Tsunade.
Faptul că a fost grăbit. Mă aşteptam măcar la un capitol în momentul în care Sakura a ajuns la cei doi. Un capitol sensibil, care să te facă să lăcrimezi.
Iruka a apărut de fiecare dată când Naruto a încheiat un capitol din viaţa lui: la examenul Chuunin, la câştigul în faţa lui Pain, la moartea lui Jiraiya, după ce a învăţat să stăpânească puterea lui Kurama, dar n-a apărut la finalul războiului. E dezamăgitor. Legătura dintre Iruka şi Naruto e cea pe care o apreciez cel mai mult, şi mi se pare trist că nu s-au întâlnit atunci să vorbească.

Ce mi-a plăcut:
Shikamaru şi Temari
Kakashi Hokage
Iruka, care încă îl urmărea pe Naruto, ca şi atunci când era mic, cu aceeaşi atitduine de tată sau frate.
Konohamaru atrenându-l pe Bolt.
Fiul lui Asuma şi Kurenai.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, o sa mai existe!
Deja s-a anuntat continuare happy
O sa fie continuare doar la anime din cate stiu...

| kijary a răspuns:

Manga-ul cred ca-i gata, dar anime-ul cred ca mai continua

| Emilia121 explică (pentru kijary):

Kijari: Stiu ca manga s-a terminat. Am intrebat ce parere aveti de sfarsit. Si stiu ca anime-ul continua, dar la un moment dat se va termina si acesta.