| Lusfe a întrebat:

Pentru fanii Naruto : Spuneti-mi si mie niste episoadE(numarul episoadelor) din prima serie adica Naruto simplu nu shippuden in care sunt lupte si faze de genul naruto il apara pe sasuke sau sasuke pe naruto sau naruto descopera ca este din ce in ce mai puternic si sasuke este uimit sau faze cand se ciondanesc ei sau cand sunt amici buni si se inteleg bine
Fundita big grin

Răspuns Câştigător
| bmliohndu a răspuns:

1)Episodul 22>a fost cel in care Sasuke se lupta pentru prima oara cu Rock Lee si isi dezvaluie sharingan-ul.Da a luat bataie dar macar a scos la iveala kekei-genkai-ul clanului Uciha.
2)Episodul 30>Episodul in care Sasuke se lupta cu Orochimaru si foloseste "Dragon Flacara Jutsu". Personal mie mi s-a parut unul dintre cele mai tari.
3)Episodul 33>Ep in care Sasuke isi revine si il snopeste pe ala din Satul Sunetului.
4)Episodul 57>asta e cel in care Naruto reuseste sa il convoace pe Gamabunta.Pana si Jiraya a fost impresionat
5)Episoadele 60-62>hey NAruto il bate pe Neji si castiga respectul celor din jur.Mi s-a parut cea mai interesanta lupta.A fost considerat un ratat si a demonstrat ca nu e asa.
6)Ep 66-67>Sasuke vs. Gaara. Uciha isi dezvaluie ultima tehnica invatata Chidori.Si Gaara incepe sa il elibereze pe Shukaku.
7)Episodul 79>Cand Naruto il conviaca pe Gamabunta si se transforma in Vulpea cu Noua Cozi pentru al invinge pe Shukaku.Inca o data Naruto demonstreaza ca merita sa fie hokage.
Cred ca m-am intins destul ar mai fi episoadele cand pleaca Sasuke dar si lupta pe care acesta o are impotriva lui Naruto in Valea sfarsitul.A fost fara cuvinte.