| GulDan a întrebat:

Pot face bani cu tableta grafica? sau pe foaie. ma pricep bine la personaje,animeuri,peisaje, etc.

Si unde credeti ca e bine sa desenez in photoshop sau illustrator?
Sau altundeva. Multumesc!

1 răspuns:
| Iulia0914 a răspuns:

Dacă dorești să faci bani cu ajutorul desenului ai putea sa faci un lucru care in engleza se numeste "comision", adica oamenii care nu se pricep la fel de bine ca tine la desen iti ofera bani ca tu sa desenezi ceva pentru ei ca: un personaj, scene, peisaje etc.

Este bine sa încerci mai multe programe pentru desen si sa iti alegi unul după preferintele tale, dar Ilustrator este facut special pentru ilustrație, fata de Photoshop care este pentru prelucrarea imaginilor.