| xFaith a întrebat:

Puteti sa imi descrieti si mie cateva anime-uri/ manga romantice :X?

Răspuns Câştigător
| airaad a răspuns:

Manga:
Koi wo Hajimemasu:e vorba despre o fata si un baiat care la inceput nu se suporta dar, dupa aceea se indragostesc. Daca iti plac cele romantice asta cred ca e cel mai potrivitlaughing are si 2 OVA, pe care le gasesti cu subtitrare in romana... eu iti propun sa te uiti la ova iar dupa, daca iti place sa citesti manga puppy dog eyes
Anime:
Sword art online:Anime nou, cu 18 episoade, pana acum (in fiecare sambata apare unul nou).E vorba despre SAO(un joc online in care cu ajutorul unei casti poti sa te "bagi" in joc)Acolo raman o multime de oameni blocati, devenind ca"o lume reala".O fata si un baiat se intalnesc si se indragostesc.Restu,te las pe tine sa aflii laughing
Kaichou wa maid-sama
Lovely complex
Spice and wolf
Kimikiss Pure rouge
Say i love you(are doar 6 ep anime, dar are manga)
Sper ca am fost de foloshappy

1 răspuns:
| ryuu a răspuns:

Salut. Anime-uri:
- Amagami SS (2 sez)
- Clannad (2 sez)
- Kimi ni Todoke
- Itazura na Kiss
- Nana
- Paradise Kiss
- Kareshi Kanojo no Jijou
- Kimi ga Nozomu Eien
- Kaichou wa Maid-sama!
- Toradora!
- Tonari no Kaibutsu-kun
- Kimikiss Pure Rouge
- Special A
- Emma: A Victorian Romance (2 sez)
- Romeo x Juliet
- Suzuka
- Yosuga no Sora
- Kanon (2006)
- Air TV
- Sola
- Myself; Yourself
- True Tears
- H2O: Footprints in the Sand
- Tasogare Otome x Amnesia
- Ai Yori Aoshi (2 sez)
- Canvas 2
- Natsuyuki Rendezvous
- Princess Lover!
- Akane-iro ni Somaru Saka
- Ano Natsu de Matteru
- Voices of a Distant Star (OVA)
- 5 Centimeters per Second (Movie)
- The Place Promised in Our Early Days (Movie)

Descrierea pentru anime-uri le gasesti aici: http://myanimelist.net

Manga (Oneshot-uri):
- 99% Love
- Angel Sky
- Beast Master
- Ah! Itoshi no Caramel Boy
Iti propun sa citesti:
- Agonia
- Yesterday I died
Sunt doua Oneshot-uri romanesti.
Toate manga-urile le gasesi aici: http://mangazup.com

In incheiere iti urez: "Vizionare placuta!" si "Lectura placuta!";)