| Chris04SR a întrebat:

Salut,erau niste desene animate pe Pro Tv in jurul anului 2000 si nu mai imi aduc aminte cum se numeau.Era vorba despre niste rubine, diamante sau pietre nu mai stiu sigur cu ajutorul carora personajele prindeau puteri.Pe personajul principal il chema Falcon parca si avea rubinul rosu.El mai umbla in grup cu mai multi posesori de rubine si aveau ca dusman un om bandajat pe tot corpul, fata o avea acoperita de bandaje si nu i se mai vedea decat un ochi.In genericul de la fiecare episod se auzea un fel de monolog care spunea printre altele ca "ei au puterea de a aduce lumina in intuneric" sau ceva de genul.Va rog frumos daca va mai aduceti aminte numele serialului sa imi raspundeti deoarece am cautat mult timp pe google si nu am gasit nimic.multumesc anticipat.stima

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

F-zero?

| Kidomaru a răspuns:

Capitanul Falcon... este vorba despre F-Zero si eu ma uitam laughing

| Bratu_Alex_1992 a răspuns:

Power rangers cumva?

| serbans a răspuns:

L ai gasit?

| serbans a răspuns:

Nu cumva era imbracat in rosu si se lupta ca un boxeur si cand gasea un diamant se lupta cu un personaj negativ?

| Chris04SR explică:

Nu.nu acel falcon.se petrecea undeva in timpuri mai vechi nu in viitor asa cum este f-zero.F-zero nu cred ca a fost difuzat pe pro tv.acest serial a fost difuzat pe pro tv in jurul anilor 2000.va multumesc pentru ca ati incercat sa ma ajutati insa nu acesta este serialul.

| Vlad_Irimias_1998 a răspuns:

Power Stone era. Am cautat si eu o vesnicie dupa el.

| Lty2019 a răspuns (pentru Vlad_Irimias_1998):

Multumiri din 2019 catre 2015 la Vlad Irimas 1998