| xPiccolo a întrebat:

Nu stiu daca e cea mai potrivita categorie, dar...

Caut un desen animat, vechi, dat pe TVR1 demult.

Nu stiu cum se numeste, daca stiam cum se numeste, nu mai puneam aceasta mica intrebare.

Sa descriu:
Stiu ca, la inceput, unii copii s-au urcat in niste trenuri, iar acele trenuri au pornit spre o lume paralela.
In acea lume existau niste creaturi, asemanatoare cu Pokemonii si Digimonii, doar ca acestea ieseau din oua, iar acei copii aveau misiunea de a salva Ouale, pentru a nu fi distruse de un personaj negativ, nu mi-l amintesc ce era.

Stiu ca mi-a placut extraordinar acel desen.

Sper sa ma ajutati!

Raman foarte recunoscator + funda.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce imi spui ma face sa ma gandesc la Pokemon happy

| xPiccolo explică (pentru anonim_4396):

Nu e Pokemon, am verificat. Am zis, in desenu` asta care-l caut, la inceput se urca in niste trenuri. Personajul principal (baiatul) ezita sa se urce in tren, dar se razgandeste si reuseste in ultimul moment sa se urce in tren... Nu e pokemon.
am verificat uitandu-ma la primul episod si CLAR nu incepe cum explic eu.

Iar "animalutele" din desenu meu nu ies din bile... sau ceva... pur si simplu sunt mereu langa copii, nu trebuiesc invocati intr-un anumit fel!

| Moryami a răspuns:

Presupun ca se cheama Pokemon? laughing