| javiga a întrebat:

Salut,pentru fanii naruto ma poate lamuri si pe mine cineva cum si de ce are Obito si sharingan si rinnegan?
Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| erzabadgirl08 a răspuns:

Sharinganul il are fiindca este din clanul Uchiha, si are doar un sharingan pentru ca pe celalalt i l-a dat lui Kakashi.
Rinneganul il are de la Pain, care la randul sau il avea de la Madara(adevaratul Madara-in manga o sa vezi ca Obito nu a murit cand a crezut Kakashi, ci a fost salvat de Madara care era foarte batran si care inainte sa moara l-a facut pe Obito sa-si doreasca sa-i indeplineasca planurile si i-a dat si rinneganul sau sa-l dea lui Nagato(Pain) ).

2 răspunsuri:
| zHeArTz a răspuns:

Sharinganul il avea de cand s-a nascut. Rinneganul a fost furat de la Pain.

| Arikirinmotoka a răspuns:

Sharinganul il avea din nastere pentru ca e un Uchiha, iar rinnenganul l-a luat de la Pain atunci cand a omorat-o pe Konan.