| RubyRob a întrebat:

Am un forum dedicat manga si nu am destul personal! Avem nevoie de oameni care stiu engleza si care sunt in stare sa traduca un manga! P.S. daca nu va intereseaza nu lasati mesaje aiurea! Pentru a afla adresa forumului lasati adresa de messenger

9 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Pai da un link aici! Si am o intrebare pentru tine.
de ce un forum? de ce nu ai facut un blog ca e mai usor

| ExciteMind a răspuns:

Deci nu vrea nimeni?

| ryuu a răspuns (pentru RubyRob):

Trecand peste ce a spus Yokai "de ce forum si nu blog", am vazut ca arata destul de bine, si te felicit.
Dar am alta nelamurire.
De ce te-ai apucat de "Naruto" si nu alte manga-uri?
Deoarece se ocupa de acest proiect 2 mari fansub-uri (care au pus monopol), unde sunt la zi cu cap si o traducere ireprosabila. Iar daca o sa continui acest proiect nu o sa ai un numar prea mare de vizitatori. Asta doar daca nu ai in plan atragerea unui numar foarte mare de vizitatori si faci acest proiect doar pentru propria ta satisfactie.
Nu vreau sa te dscurajez. Asa ca multa bafta cu acest proiect!winking

| RubyRob explică (pentru ryuu):

Ms dar eu am ales naruto deoarece de celelalte mangauri nu ma interesant mie mi-a placut naruto si ma decis cu colegul meu care si el e tot admin pe forum! Si daca tot ai spus ce alte mangauri ai vrea sa mai punem! Apropo colegul mi-a zis ca primele capitole in care itachi se lupta cu sasuke nu se gasesc nicaieri in romana!

| Miauti a răspuns (pentru RubyRob):

Cum a spus ryuu mai sus... Naruto!? toate fanscaneri (cei care traduc manga) care au vrut sa traduca Naruto one pice bleach... au dat coltu'
Din cate stiu batalia dintre itachi si sasuke e pe la cap 575 care e deja tradus. Din cate observ voi ati tradus cap 245 ceea ce imi da impresia ca ati copiat si modificat ceea ce a fost tradus.
Nu stiu cate mangauri ai citi. eu sincer am 546 la activ din care peste 300 favorite. Si din ele majoritatea sandt cu arte martiale.

In al doilea rand si forumul meu e mai misto decat al tau.

Deci pe scurt daca vreti sa faceti ceva bun... cel mai bine e sa traduceti ceva ce nu a fost tradus.

| ExciteMind a răspuns (pentru Miauti):

Eu cred ca vorbea de capitolul acela cu numarul 388.Cred ca se referea ca pana la capitolul ala nu o sa gasesti nicaieri in romana. Doar in engleza.Si ce ai tu nu cred ca e forum. Cred ca e un blog. Si da poate ca e mai bun dar acesta este facut de curand. Si nu stiu despre tine dar intrebarea era daca e cineva dispus sa ajute. Nu sa se dea mare ca are un,, forum mai misto''

| Miauti a răspuns (pentru ExciteMind):

Ce traducetio voi e
Prezentarea ( volumul 33-34) (capitolele 282-289) stiam ca a fost tradus de grupul Sannins. care desigur a dat coltu'

Am incercat sa te ajut...

| ExciteMind a răspuns (pentru Miauti):

Bine..ai si tu ceva dreptate in ce spui...cine ar citii un manga in loc sa se uite la un anime laughing