| SasukeUchihakun a întrebat:

Aproape am terminat seria naruto shippuden si pana apar episoade noi la ce anime sa mai ma uit un prieten mi-a zis sa ma uit la naruto (original) dar eu nu vreau pentru ca eu erau muci nu erau foarte puternici si sakura era indragostita de sasuke etc. Credeti ca ar trebui sa ma uit la naruto sau la alt anime.Si va rog puteti sa imi recomandati unul si spuneti-mi si ce se intampla. Funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| InnaaYY a răspuns:

Fairy Tail, Ao no Exorcist, Bleach, BTOOOM, Shingeki no Kyojin, Death Note. happy
Fairy Tail : Este vorba despre o ghilda care are numele la fel ca numele anime-ului. Nu vreau sa spun mai multe pentru ca as strica suspansul dar este despre magicieniwinking.
Ao no Exorcist : Fiul diavolului [ Rin Okumura ] insearca sa devina un exorcist ca tatal sau si se confrunta cu diferite creaturi trimise de Satan happy
Bleach : Zeii Mortii [ Shinigami ] trimit sufletele ratacite in "Rai". Personajul principal, Ichigo, poate vedea fantome si devine si el shinigami. :3
BTOOOM : Mai multi oameni sunt trimisi pe o insula unde trebuie sa se omoare intre ei ca sa ajunga acasa. Se lupta cu bombe :3
Shingeki no Kyojin : Oamenii sunt atacati si mancati de titani iar personajele principale se antreneaza pentru a ii confrunta.
Death Note : Light gaseste un carnet in care daca scrii numele unui om in el, acesta va muri.
Katekyo Hitman Reborn : Tsuna alaturi de aliatii care ii se alatura treptat formeaza Vongola [ cea mai cunoscuta familie din Mafie ] si se confrunta cu ceilalti.
FullMetal Alchemist : Ed si Al incearca sa gaseasca o piatra care le poate aduce membrele lui Ed si trupul lui Al inapoi.
K Project : Shiro este acuzat ca a omorat un om iar grupul din care facea parte acel om este pe urmele lui pentru a il omora.

8 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Salut. Permite-mi sa te corectez. "Naruto Shippuden" nu este un alternative vresion sau side story, pentru a spune ca "Naruto" este original.
Dau exemplu un alt anime destul te cunoscut, "FMA" si "FMA Brotherhood". Unde "FMA Brotherhood" este un alternative version care urmareste intocmai povestea din manga.
Si nu are o foarte mare importanta daca urmaresti "FMA"(asta este parerea mea)

"Naruto" este prima serie, iar "Naruto Shippuden" este continuarea.
Mai intai trebuia sa urmaresti "Naruto dupa "Naruto Shippuden".
Sunt multe evenimente, cum ar fi: antrenamentele pentru a invata jutsu-urile rasengan, kuchiyose;
- moartea celui de-al treilea Hokake
- cautarea celuilalt membru Sannin, Tsunade.
Lista poate continua.
Eu consider ca, prima serie este destul de importanta.

Daca vrei sa urmaresti un alt anime, iti propun.
- Yu Yu Hakusho
- Katekyo Hitman Reborn!
- Fairy Tail
- One Piece
- Dragon Ball

Vizionare placuta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ryuu):

Ce e FMA?

| ryuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Fullmetal Alchemist

| InnaaYY a răspuns (pentru anonim_4396):

FullMetal Alchemist.
Are 2 serii : FullMetal Alchemist si FullMetal Alchemist Britherhood.
E aproape aceeasi actiune [ adica nu e o continuare ] dar se termina diferit happy

| InnaaYY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fairy Tail, Ao no Exorcist, Bleach, BTOOOM, Shingeki no Kyojin, Death Note. happy
Fairy Tail : Este vorba despre o ghilda care are numele la fel ca numele anime-ului. Nu vreau sa spun mai multe pentru ca as strica suspansul dar este despre magicieniwinking.
Ao no Exorcist : Fiul diavolului [ Rin Okumura ] insearca sa devina un exorcist ca tatal sau si se confrunta cu diferite creaturi trimise de Satan happy
Bleach : Zeii Mortii [ Shinigami ] trimit sufletele ratacite in "Rai". Personajul principal, Ichigo, poate vedea fantome si devine si el shinigami. :3
BTOOOM : Mai multi oameni sunt trimisi pe o insula unde trebuie sa se omoare intre ei ca sa ajunga acasa. Se lupta cu bombe :3
Shingeki no Kyojin : Oamenii sunt atacati si mancati de titani iar personajele principale se antreneaza pentru a ii confrunta.
Death Note : Light gaseste un carnet in care daca scrii numele unui om in el, acesta va muri.
Katekyo Hitman Reborn : Tsuna alaturi de aliatii care ii se alatura treptat formeaza Vongola [ cea mai cunoscuta familie din Mafie ] si se confrunta cu ceilalti.
FullMetal Alchemist : Ed si Al incearca sa gaseasca o piatra care le poate aduce membrele lui Ed si trupul lui Al inapoi.
K Project : Shiro este acuzat ca a omorat un om iar grupul din care facea parte acel om este pe urmele lui pentru a il omora.

| Lucică1998 a răspuns:

Merge si Naruto da si Bleach e tare. In Bleach e vorba de un tip Ichigo care vede fantome si shiminigami, zeii mortii. Ichigo este atacat de un spirit rau si este salvat de o tipa care era un shiminigamii da asta e foarte ranita si il face pe asta shiminigami sipana la urma ramane asa.

| SasukeUchihakun explică:

Am vrut sa spun ca erau mici nu ca erau muci scuzatimi greseala

| kitzii a răspuns:

Depinde de ce iti doresti...in naruto(original)se intampla multe lucruri interesante dar nici chiar asa de miraculoase deci eu una zic sa nu te uiti decat daca esti neaparat curios.
In legatura cu recomadarile eu iti propun inuyasha http://ro.wikipedia.org/wiki/InuYasha
yu yu hakusho http://ro.wikipedia.org/wiki/YuYu_Hakusho
d gray man (nu am gasit wikipedia in romana) http://www.cinemagia.ro/filme/d-gray-man-26352/
katekyo hitman reborn http://kyubival.wordpress.com/2011/01/05/katekyo-hitman-reborn-animemanga/
rave master http://en.wikipedia.org/wiki/Rave_Master
si...the strongest discipline kenichi http://en.wikipedia.org/wiki/Kenichi:_The_Mightiest_Disciple

| Cornelia001 a răspuns:

Eu iti propun sa te uiti la Bleach,Kimi ni todoke, Fairy Tail, Death Note, Lovely Complex, Kaichou wa maid-sama..etclaughing)