| DanutBanut a întrebat:

Daca va uitati la intrebarile mele de pe TPU aflati ca hobiul meu e sa ma uit la animeuri asa ca azi vreau sa pun o intrebare tot despre animeuri.Eu caut animeuri tari cu suspans si cu batai epiice, cei care se uit la SAO(Sword Art Online II )stiu despre ce vorbesc asa ca dati-mi animeuri nu vreau animeuri vechi sub 2011 pentru ca cele sub 2011 au o calitate slaba a videoclipului, personajele sunt desenate urat etc..., nu vreau sa fie fara aceea actiune epica, sa te lase fara cuvinte la ce miscari super si foarte complicate ca nici un om nu ar face asa ceva cum face personajul principal. Daca gasiti un anime care sa semene cu ce am spus eu acum vavoi da FundaVOT(daca aflu cum se da...)

Răspuns Câştigător
| Rima1 a răspuns:

Cred ca Hakkenden sezonul 1; 2 intra in criteriile tale dar nu sunt sigura din ce an este!(apropo animaurile vechi nu sunt asa de rele cum iti pare tie incearca sa te uiti la The king of nabari seamana cu hakkenden si clalitatea, nu pot spune ca e buna dar si ca e rea tot nu pot sa spun incearca si vei vedea xD

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"la ce miscari super si foarte complicate ca nici un om nu ar face asa ceva cum face personajul principal" laughing Nu te mai uita ca te prostesti!

| DanutBanut explică (pentru K0sti):

Stiu da nu am ce face si trebuia sa para foarte Smechier de aia am scris asa laughing

| DanutBanut explică (pentru DanutBanut):

Ups voiam sa dau la Wetfire...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hellsing neapărat. x3 Apoi Bleach...sau Ao No Exorcist.
Sunt multe cu bătăi, dar nu cred că se vor ridica la "aşteptările" tale.
Eşti cam pretenţios.

| DanutBanut explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca sunt pretentios dar daca cerbig grinati-mi animeuri cu batai tari, imi vor da tot felul de animeuri naspha

| myelys a răspuns:

Incearca Kyoukai no Kanata. Mie mi-a placut foarte mult.

Are o grafica buna (animele e din 2013).