| Echiinox a întrebat:

Salut TPU/Fanii anime îmi puteţi da anime-uri gen "romance /action, sau doar romance preferabil gen acest anime :
The Pet Girl of Sakurasou Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Blacky6 a răspuns:

Anime Romantice + Actiune
Sword Art Online (1, 2) - Actiune/Romantic/Jocuri VRMMORPG
Fate Stay Night (sunt vreo 4 parti dar doar asta e cat de cat romantica, pe parcurs) - Lupte/SF
Zero no Tsukaima 1, 2, 3, 4 (cel mai romantic anime pe care`l stiu) Actiune/Romantic/Lupte/Magie
Date a Live 1, 2 - Lupte/Romantic/nu mai stiu laughing
Shuffle! - Romantic...
Kiseijiuu:Sei no Kakuritsu - Actiune/putin horror/romantic(mai pe la sfarsit
Dragon Crisis - Dragoni/Romantic
Funda?

| Echiinox explică (pentru Blacky6):

Le-am vazut aproape pe toate... in afara de "Kiseijiuu:Sei no Kakuritsu" oricum, mersi.

2 răspunsuri:
| Daniellllll1 a răspuns:

Nu stiu ce anime sunt alea, eu doar iti recomand cateva:
Naruto(cel mai probabil ai auzit) si continuarea Shippuden
Regele Shaman(am fost obsedat...rolling on the floor )
pokemon (toate sezoanele) -(asta e mai mult desen animat)
...cam atat, eu am auzit ca Death Note e fain, nu stiu, nu m-am uitat.