| Cosma_Mihaela_1999 a întrebat:

Spuneti-mi niste animeuri de dragoste!

Răspuns Câştigător
| cypryan11 a răspuns:

Uite cateva animeuri de dragoste vazute de mine:
Shuffle!
Seto no Hanayome
Kimi no Iru Machi
Clannad (si sezonul al 2 lea Clannad: After Story)
Amnesia
Ano Natsu de Matteru
Ookami Kodomo no Ame to Yuki (asta e film si e superb big grin )
Sora no Otoshimono (si sezonul al 2 lea Sora no Otoshimono: Forte)
Zero no Tsukaima (toate sezonale Zero no Tsukaima F, Zero no Tsukaima: Futatsuki no Kishi si Zero no Tsukaima: Princesses no Rondo

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci singurul anime de acest gen care l-am vazut e mirai nikki, dar te avertizez e o dragoste psihopatica:

| Fulbaster a răspuns:

Lovely Complex
Sword Art Online este un serial de actiune, comedie, drama si mai ales dargoste.

| Dalyan a răspuns:

Ai putea incerca:
Paradise Kiss/Nana(cam tragice parerea mea dar merg);
Tonari no kaibutsu-kun;
Bokura ga ita;
Amnesia;
Kami-sama hajimemasita;
Earl and fairy;
Itsuka Tenma no Kuro Usagi;
Date a live;
Tasogare Otome x Amnesia;
Si Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu y o? nu apartine genului romance ci "Fantasy, Supernatural " dar e un anime chiar frumos. Sper ca te-am ajutathappy

| OtakuForever a răspuns:

Buna, anime-uri de dragoste (care le-am vazut eu) sunt:
Kaichou wa maid-sama
Vampire Knight
Lovely Complex
Amnesia
Nana
Clannad
Sper ca sunt bune, la revedere.

| Ovidiusss a răspuns:

5 Centimeters Per Second
are foare mare reputatie WOW

| CuReMeLoDylight a răspuns:

MM,kaichou wa maid-sama!, Gata H Kei, Date A Live, Mirai Nikki, Bakemonogatari, Mondaijitachi ga Isekai Kara Kuru Sou Desu eu, Panty & Stocking, Sankarea. sper ca ajuta!^^

| Cosma_Mihaela_1999 explică (pentru CuReMeLoDylight):

Mondaijitachi ga Isekai Kara Kuru Sou Desu eu este anime de dragoste?