| AndreeaArcadia a întrebat:

Stie careva ce inseamna hentai sau ecchi, etc? Chiar nu stiu, sincera sa fiu ceinseamna stiu ca de la animeu-ru? Dar de aceste categorii nu am auzit niciodata. Ce inseamna?
Uitati aici cateva animeu-ri care le-am vazut si puneti categoria happy
Mirai Nikki, Sword Art Online (SAO) daca mai stiti tot asa asemanatoare puneti in comentari, Accel Worl, Date a Live, High School DxD oricum sunt maxim 10 animeu-ru care le-am vazut pana acuma. Daca stiti asemanatoare si masim 50 si ceva de episoade lene-ai mare si nu-mi plac cele lungi zici ca-s seriale indiene sau asa ceva...
Animeu-ru cu sabi, tehnologie, viitor ceva de genu si sa fie cu o poveste interesanta ca cele enumerate mai sus.
Mersi.

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hei Andreea.
Hentai = 18+ si sunt pe site-uri speciale
Ecchi = gen de anime care au referinte perverse si pe care le gasesti printre celelalte anime-uri.

De exemplu in Mirai Nikki ai vazut ep 24? Acolo au facut ceva fapt pentru care se numeste ecchi.

In SAO Asuna s-a dezbracat la un moment dat daca ai observat... etc.
Asta inseamna ecchi. Au referinte.

Hentai este deja cu mult peste referinte. Tot ce ai tu aici este ecchi.
Hentai nu gasesti pe site-uri normale de anime.

| Kanpeki a răspuns:

Anime-uri*.

Hentai e pentru adulti. Ecchi e un fel de hentai mai soft.

| indianulcom a răspuns:

Superb saitul https://www.indianul.com/

Toate serialele si filmele indiene merg fara probleme si rapid.

| akashi4 a răspuns:

Hentai= anime +18 cu continut pornografic
ecchi= anime cu scene perverse dar fara pornografie