| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva un anime gen SAO (Sword Art Online), sau Mirai Nikki?
Vreau sa fie cu actiune si batai, dar sa fie si cu o fata si un baiat care sunt indragostiti, si sa fie si cu momente triste si momente fericite, sa aiba tot ce ii trebuie.
As vrea sa fie cat mai asemanatoare cu ce am scris eu mai sus.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Btooom, No Game No Life, Danmachi,
Rakudai Kishi No Cavalry, Re Zero *recomand *

| Mayhem666 a răspuns (pentru RainmakerX):

Multumesc, No Game No Life l-am vazut si mi-a placut mult, dar pe celelalte nu le-am vazut, o sa ma uit la ele, multumesc.

| RainmakerX a răspuns (pentru Mayhem666):

Re Zero este genial. Incepe cu el big grin

| Mayhem666 a răspuns (pentru RainmakerX):

O sa incep cu el happy

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Dar psihologu' nu vrei sa-l vizitezi?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu multumesc, sunt bine, nu am nevoie la psiholog!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

Daca el are nevoie asta nu inseamna ca toata lumea este in situatia sa.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Ii place sa se tina de glume, nu are cu cine sa faca glume si raspunde la intrebari care cer un anumit lucru, cum este intrebarea mea, eu cer ceva, iar el raspunde cu totul altceva.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Mayhem666):

E dus!

| HandaSei a răspuns:

Asemănător cu SAO eu unul îți recomand Log Horizon și Overlord.

Iar pentru Mirai Nikki... sincer pe mine unul chiar nu ma prea impresionat cine știe ce anime-ul ăsta, dar dacă îți plac chestiile ceva mai psihologice, poate și puțin Horror, atunci îți recomand următoarele!

- Shinsekai yori / un anime care pare destul de încurcat și aiurea la prima vedere, dar care are o poveste chiar foarte bună!

- Monster / acum mă uit și eu la el, mai am puțin să-l termin, dar pot să spun că e destul de genial! Un anime cu o poveste foarte bine dezvoltată, cum rar mai vezi!

- Paprika / Unul dintre cele mai bune filme anime pe care le-am văzut, genial e puțin spus! ^.^