| sarrabarbiedoll a întrebat:

Stie cineva cum se creeaza desenele animate gen: winx, happy true friends, sponge bob..etc Funda+VOT

imi trebuie enorm raspunsul

Răspuns Câştigător
| DarkWerewolf13 a răspuns:

Program simplu de creat desene animate : Moviesoup ~ Inedit

4 răspunsuri:
| DarkWerewolf13 a răspuns:

Personajele se deseneaza separat si sunt creeate dupa descrierea autorului. Dupa ce sunt desenate fiecare personaj in parte (cu fiecare emotie in parte- fata fericita, increzatoare, trista, furioasa, etc). Apoi alti artisti se ocupa de fundal. Pe calculator sunt introduse personajele in decor. Apoi niste actori imprumuta vocile pesonajelo.
Si incetul cu incetul se formeaza desenele animate.

| NeaguGeorge a răspuns:

Pai poti sa lucrezi un desen in photoshop dupa il decupezi si dawnlodezi acest program pe nume
after effects il dawnloadezi si ii bagi copia acolo dar trebuie sa stii sa mergi pe el si sal animezi iei niste sunete si dupa poti sai bagi voce multumesc mult daca vrei poti sa-mi dai funda si vot