| roxfox a întrebat:

Stie cineva de ce are Kakashi Sharingan desi el nu face parte din clanul Uchiha? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Stella17 a răspuns:

Buna il are de la Obito ca sa intelegi mai bine uitate la ep astea:

http://a-kage.info/anime/naruto-shippuden/naruto-shippuden-119.php

4 răspunsuri:
| Cristian2003 a răspuns:

Kakashi are Sharingan-ul de la fostul lui prieten Obito Uchiha care acum in prezent el este tobi si daca ai observat Kakashi are sharingan-ul stang iar Tobi=Obito are sharingan-ul drept si o sa iti zic cum Kakashi a facut rost de el: Kakashi impreuna cu Obito Minato si Rin s-au luptat cu niste ninja si pe Obito au cazut niste stanci sau copaci nu-mi amintesc bine, dar Obito i-a dat sharinganu-l lui kakashi inainte de a fi zdrobit si asa Kakashi are sharingan
Sper ca te-am ajutat

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru Cristian2003):

Nu mai merita sa zic si eu, dar de unde iei toate astea si eu stiu dar nu pot explica asa tongue

| AsasinulTacut a răspuns (pentru Cristian2003):

Are Tobi sharingan-ul drept dar cand s-a luptat cu Konan a aparut in episod cum si-a sacrificat sharingan-ul stang ca sa nu moara din tehnica lui Konan. Cred ca dreptul e cel care i-a ramas atunci si stangul a devenit mai slab, fiindca i l-a dat lui Kakashi, sharingan-ul ala devenind arma de sacrificiu, si pentru a-i face loc rinnegan-ului.

| Alezuza a răspuns:

-_- ptc i l-a dat Obito inainte sa,, moarta'' strivit de bolovan straight face ai fi stiut daca te-ai fi uitat la Naruto.