| AnaAlexandraMuhaha a întrebat:

Stiti niste animeu-ri legat de univers, termeni astronomici ceva intesant. Ceva cu vid nu stiu. Pare intesant. Ceva cu lupte, comedie, romance de toate din fiecare in de hentai. Ceva sub 18 ani ca nu-s o fana a hentaiului happy il urasc. Am nimerit un anime hentai si-l urasc. Ceva cu lupte pentru libertate. Sa nu fie exagerat cu moartea. Ceva cu super puteri. Am auzit de Pandora Hearts daca puteti pune o mica caracterizare la acesta si sa mai dati cateva exemple si sa dati si linkul.
Mersi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce anime hentai? imi dai si un nume te rog? (nu e pentru ce crezi tu)
ai putea incerca:
charlotte
relife
Assassination classroom
erased
NouCome
Inou-Battle wa Nichijou-kei no Naka de
Prison School

| AnaAlexandraMuhaha explică (pentru anonim_4396):

Shinmai Maou no Testament/ E hentai deoarece asti-a nu se satura de. Par intesante. Am sa vad. Darmi se pare intesant Pandora Hearts si are in jur de 24 de episoade. si Assassination Classroom cred ca ma bag saptamana viitoare. Am sa vad. Mersi oricum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaAlexandraMuhaha):

Ok, deci trebuie sa faci diferenta intre hentai si ecchi :))

ecchi: nu arata organe genitale (pasarica si cocos) nu conteaza sanii sau alte chestii, nu conteaza cat de pervers pare, atata timp cat nu arata niciun organ genital in carne si oase, este ecchi. (drept rurmare shinmai maou no testament e doar ecchi, nu e hentai :D)

hentai: personajele efectiv fac sex, cu tot cu organ genital, nu numa maini si limba (ca in cele ecchi).

chiar si asa, exista unele exceptii sa zic asa: yosuga no sora - e ecchi, chiar daca personajele fac sex. lasa-ma sa iti dau un exemplu:

in poza de aici, este evident si ne este foarte clar ca tipa si-o ia in pasarica: http://i.imgur.com/2Hx4hrC.jpg
DAR! nu se vede niciun organ genital, drept urmare nu este hentai, ci doar foarte ecchi :P

3 răspunsuri:
| Lucică1998 a răspuns:

Aldnoah.zero e super fain si are calatori in spatiu, personajul principal e super destept si foloseste o gramada de termeni de specialitate, are lupte cat cuprinde si sunt pentru libertatea pamantului si are o parte in care o fata e pe cale sa fie asasinata in dus, dar nu e nimic care sa se incadreze la categoria hentai, nici macar ecchi dupa parerea mea. Vizionare placuta.
P.S. vezi ca sunt 2 sezoane