| anonim_4396 a întrebat:

Un anime gen diabolik lovers, sau unul cu grafica buna, personaje frumoase, genul romance/ horror. Dar doar unul, nu o lista, ca sa mă ia durerile de cap.big grin Funda!

Răspuns Câştigător
| LaughingKarima a răspuns:

Daaa,nici mie nu prea mi-au placut personajele din brothers conflict, adica plot-ul mi se pare ok dar grafica e putin cam naspa pentru mine. Amnesia chiar e super, aici sunt de accord cu tine, si diabolik lovers la fel. https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20131005144948AAwPDbo, https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20141005180004AAco0G3, https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20131129172717AAppnmQ, vezi aici, poate gasesti ceva ce iti place din recomandari... good luck babe :*

13 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

Hataraku maou sama

| LaughingKarima a răspuns:

Ai incercat Brothers Conflict? Nu e horror(nici diabolik lovers nu e, cel putin pentru mine) dar e asemanator cu diabolik lovers. Mai e unul Amnesia, difera putin, fata "intra" dintr-un univers in altul, in fiecare avand alt iubit, toti iubitii fiind prieteni cu ea in universul normal(dar de ce stau eu sa iti povestesc? punete pe vizionat!)

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

Amnesia l-am văzut, si chiar e super, iar brothers conflict, nu stiu daca sa mă uit sau nu, pentru ca nu îmi prea plac personajele...dar mersi baby!winking

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

Nu merg link-urile...sad

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze babe, cred ca am facut eu ceva de nu merg si de nu am cutat la ele...dar ca sa nu ma mai apuc eu sa caut, scrie pe google "anime like diabolik lovers" si gasesti

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

Ok, baby mersi!;*

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

Eroina mea... Daca nu îmi ziceai unde sa caut, nu găseam Kamigami No asobi. Pe roscat chiar îl căutăm de mai mult timp.winking

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaa,nici mie nu prea mi-au placut personajele din brothers conflict, adica plot-ul mi se pare ok dar grafica e putin cam naspa pentru mine. Amnesia chiar e super, aici sunt de accord cu tine, si diabolik lovers la fel. https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20131005144948AAwPDbo, https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20141005180004AAco0G3, https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20131129172717AAppnmQ, vezi aici, poate gasesti ceva ce iti place din recomandari... good luck babe :*

| Dzeko7 a răspuns:

Amice tu ai o obsesie cu anime-urile.

| anonim_4396 explică (pentru Dzeko7):

Da stiu...nu m-am mai uitat la televizor de nu stiu când. Am început sa vad cate un sezon pe zi. Stau doar in fata calculatorului...

| aveam14ani a răspuns:

Nu stiu daca unul este ok dar iti dau 4 si alegi tu.

1. Vampire knight(are doua sezoane), dar nu prea mult horror si e tot cu vampiri+o grafica mai deosebita.

2. School days (poate un pic cam horror si cam psiho tipa aia, iar grafica... hmm... asa si asa, dar mai mult romance si horror decat
celelalte).

3. Mirai nikki (la fel ca cel de mai sus+o grafica destul de buna, iar personajele destul de realistic desenate).

4. Elfen lied (este mai mult gore decat horror, este facut in 2004, deci cam vechi, iar finalul m-a facut sa plang, primul anime pe lace l-am vazut xD ).

Toate cele de mai sus se inadreaza(mai mult sau mai putin) in descrierea prezentata de tine.

| puppetmaster a răspuns:

Ao no exorcist

| Ana00005 a răspuns:

Death Note.E genial.Merita vazut.

| anonim_4396 explică (pentru Ana00005):

L-am văzut, dar mersi!