| anonim_4396 a întrebat:

Un anime mai dark, psycho, mystery, sau nu neaparat dark, dar mai serios, cu actiune? ceva intre btooom si another. fara comedy / slice of life / stuff like that.
dau funda si voturi
mersi

Răspuns Câştigător
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Another,Mirrai Nikki(desi e romantic/comedie per total e bun),Deadman Wonderland,Monster,Elfen Lied(ai grija ce iti doresti.,), Code Geass are tot ce ai zis dar e o combinatie de toate, Ghost in the Shell Stand Alone Complex e foarte bun, la fel e Hell Girl.
Dar dintre toate iti recomand Gankutsuou, nu o sa vezi ceva asemanator.

| anonim_4396 explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

Le-am vazut pe toate in afara de Gankutsuou si hell girl, par interesante, o sa ma uit, mersi happy

9 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Nu am vazut inca anime-ul dar s-ar putea sa ma uit cand am timp.
Se numeste Inuyashiki si din cate am vazut pe Youtube cam implineste cerintele tale.

https://myanimelist.net/anime/34542/Inuyashiki

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Am uitat sa precizez ca as vrea sa fie completed... nu imi place sa ma uit la anime-uri ongoing cand eu nu ma satur nici cu 4 ore deodata, d-apai cu 20 de minute pe saptamana. Dar din cate am vazut din trailer ar fi perfect. Alte recomandari mai ai? poti sa-mi dai si ongoing, o sa ma uit la ele cand se termina tho.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Cele pe care le stiu le-ai vazut *probabil*
Parasyte, Deadman Wonderland, Death Note, Mirai Nikki, Monster *am vazut numai vreo 15 ep din el deci nu garantez ca este bun*, AoT.

Daca iti plac lucrurile mai vechi atunci se potriveste si Gakkou no kaidan. Eu ma uitam cand eram mic pe animax si imi place mult sa ma uit din cand in cand la lucruri de genul... sa-mi amintesc reactiile de atunci.

Altele ar fi corpse party (este foarte mic) si Higurashi.
Higurashi are de toate dar la un moment dat incepe sa fie ciudat si te plictiseste daca nu iti plac lucrurile psihologice *sau puzzle*...
Pe mine m-a plictisit mult dar a avut si parti bune.

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Le-am vazut pe toate in afara Gakkou no kaidan laughing dar mersi, poate o sa ma uit chiar daca nu prea imi plac graficile

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In afara de*

| BIoody a răspuns (pentru RainmakerX):

Vazute toate

| BIoody a răspuns:

Doar death note, supernatural

| anonim_4396 explică (pentru BIoody):

L-am vazut.