| anedreaeaaa a întrebat:

Vreau niste anime-uri cu paranormal gen Tokyo Ghoul, Another sau Death Note

Răspuns Câştigător
| HaiseSasaki1995 a răspuns:

Pff...Deja le stii pe cele mai bune rolling on the floor.(Astea au fost primele mele anime-uri) rolling on the floor.
Dar tot iti dau altele :3
Ao No Exorcist : E vorba despre fiul lui Lucifer
Akame ga Kill : "Raidul de Noapte" apara oamenii de un rege prost
Shiki : Shiki s-au mutat in Sataba(sau cum se numeste satul), daunand numai probleme.Shiki sug sangele oamenilor.
Psychic Detective Yakumo :E asemanator cu Another. Yakumo are un ochi rosu cu care vede spiritele(Putin asemanator cu Another).
Black Butler : Un demon e majordomul unei fetite (Si ea e un fel de demon)
Mirai Nikki : Yuki are Jurnalul Viitorului.Yuno,o nebuna, e indragostita de el, dar si ea are un Jurnal al Viitorului. Este un joc de supravetuire, cu 12 concurenti.Trebuie sa se omare intre ei pentru a castiga doar unul,care va fi Dumnezeu
Code Geass :Nu l-am vazut,dar am auzit multe pareri bune
Elfen Lied : Sunt niste oameni, care au vectori (niste maini invizibile). Lucy are personalitati duble :Lucy(o fata sadica care isi foloseste vectorii pe oricine vrea ) sau Nyu(o fata care nu intelege nimic, nu stie sa vorbeasca, fiind mai prostuta, stiind sa zica doar "Nyu"
Higurashi(toate cele 3 sezoane) : Un sat,Hinamazawa,este "blestemat",iar cine iese din acel sat,isi va pierde controlul, ajungand la paranoia, facut crime si la sfarsit isi zgarie gatul pana moare.Un grup de copii innebuneste in asa fel in multe lumi, datorita "blestemului". Rika intodeauna incearca sa-i salveze, dar va reusi? :3
Em..Atat :3.
Mai e Psychoo Pass 1 si 2, dar nu m-am apucat. Poate merita, incearca-l

| anedreaeaaa explică (pentru HaiseSasaki1995):

Dar la Kuroshitsuji (Black butler), era un baiat, nu o fataO.olaughing

8 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Pai, ai putea incepe prin a te uita la sezonul 2 din tokyo ghoul (daca nu te uiti deja big grin ) si ar mai fi cateva foarte frumoase :
Bakemonogatari
Shiki
Mirai Nikki
Gakkou no kaidan
Yami shibai
Blood+

| T0T a răspuns:

Darker Than Black

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Attack on Titan, Code Geass(seaman cu Death Note) si Parasyte The Maxim

| Aditzu a răspuns:

Noragami. mie mi-a placut happy

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Ok, sper ca sunt destule

Blood-C
Deadman Wonderland
Ergo Proxy
Hellsing
Shiki
Shikabane Hime: Aka
Kara No Kyoukai
Sankarea
Devil May Cry
Hellsing Ultimate
Supernatural The Animation
Tokko

Vizionare placuta!

| rocket1204 a răspuns:

Poate The Sword of Uruk

| sweetphilosophy a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "paranormal". Personal iti recomand jigoko shoujo