| anonim_4396 a întrebat:

Vreau niste recomandari de animeuri imi spune cineva? Am vazut pana acum : Soul Eater, Inuyasha, Fairy Tail, Kirarin Revolution, Beelzebub, Tokyo Mew Mew, Full Metal Alchemist, D Gray Man, Karin, Ao No Exorcist,Ouran High School Host Club,Lovely Complex, Vampire Knight, Vampire Knight Guilty, Kaichou Wa Maid-sama,Death Note, Sword Art Online, Medaka Box, Detective Conan (cam 100 de episoade),Puella Magi Madoka Magica, si cateva episoade din Ichiban Ushiro.Ce as mai putea vedea? Dar sa nu fie cu foarte multa lupta si sange si nu vreau recomandari ca Naruto, Bleach, Blade, sau Dragonball as vrea niste animeuri cu mai multa comedie, romanta asemanatoare putin cu Kaichou wa Maid -sama sau Ouran High School Host Club sau cu actiune, aventura ca Ao No Exorcist, Fairy Tail, Soul Eater, D Gray Man... Funda pentru cele mai multe care merita vazute (sa nu aiba mai mult de 50 episoade ca nu prea am timp ).

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Kimikiss pure rouge-romance, drama, comedy
kimi ni todoke- shoujo, romance
hitman reborn- shounen, comedy, action
to love-ru- comedy, harem, ecchi, romance
mashiroiro symphony- romance, comedy, harem
Hoshizora e Kakaru Hashi- comedy, harem romance
Clannad/clannad after story- slice of life, drama, romance
5 centimeters per second[film] romance, drama
Da Capo- romance, harem
Rosario + Vampire - comedy, romance, harem, school
Shuffle!- romance, harem, comedy
Hoshizora e Kakaru Hashi-romance, school, harem

10 răspunsuri:
| Amiira a răspuns:

Anime-uri sunt o arta,una in care se pune suflet, doar asa reusesc sa ne "atinga inima", si ne raman intiparite in minte. Daca vrei arunca o privire aici pentru cateva: http://anime-ro-sub.ro/

| Reiko a răspuns:

Am uitat sa zic, ati putea sa puneti si linkul unde sa le gasesc cu sub in romana sau engleza ca nu stiu daca le gasesc doar din nume.

| birdie14 a răspuns (pentru Reiko):

Cu subtitrare în română le găseşti aici: http://anime.kage.ro/
Dar majoritatea anime-urilor nu sunt traduse...deci îţi recomand http://www.animeseason.com/ şi http://www.gogoanime.com/ pentru anime cu subtitrare în engleză, le găseşti pe majoritatea pe cele două site-uri.

| Snowclaw a răspuns:

One piece-actiune, comedie, FARA NICIUN SEMN DE ROMANTA
Ginga nagaeroboshi Gin-Drama, actiune
Lucky star-Comedie si ce mai este

| MaiteHoney a răspuns:

Prince of tennis, sakura card captor, sailor moon, winks club, kaleido star happy

| nicole24 a răspuns:

Dusk maide of amnesia,hagure yuusha no estetica, zero louise, paradise kiss, pretear, onegai teacher.

| dany931 a răspuns:

Kilari

| tu2di a răspuns:

Kaleido star